son dakika haberleri

Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu Ebeler Haftası’nı Kutladı

Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu Ebeler Haftası ile ilgili açıklamada bulundu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu Ebeler Haftası’nı  Kutladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.04.2019  12:54:00 eklendi.

 Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu “Ebeler Haftası” ile ilgili açıklamada bulundu. Sünnetçioğlu, “Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ebeler, yurdun en ücra köşelerinde, mesai mefhumu gözetmeksizin, insanüstü gayretle, şikayet etmeden, sadece görev bilinciyle çalışımaktalar. Sağlık mensubu olarak, görevlerini layıkıyla yapmaktadırlar.”dedi.


Ebelerin sağlık çalışanlarından ziyade bir anne şefkati ile hareket ettiğini kaydeden Sünnetçioğlu, “Doğum öncesi ve sonrası dönemde anneye ve bebeklere bakım hizmetleri veren ebeler, sağlık alanında ilimizin her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görev ifa etmektedirler. Her türlü zorlu koşulda mesleklerini icra ederlerken mesleklerinin kendilerine yüklediği disiplin ve sorumluluk bilinci içinde hareket eden ebelerimiz, bir sağlık çalışanından ziyade bir anne olarak hareket etmektedirler. Ebelerimiz sadece doğum öncesi ve sonrası hizmet vermekle kalmayıp Ana-Çocuk Sağlığı alanında verdikleri hizmetlerle de hem halkımızın hem de sağlık camiasının takdirlerini kazanmışlardır.” şeklinde konuştu.


Van’da 687 ebe mevcut


Doç.Dr. Sünnnetçioğlu, İl Sağlık Müdürlüğü,Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, gerek Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığımız olmak üzere Ebe istihdamı için ellimizden gelen gayreti göstermekteyiz, “Zira ebe sayısının yetersizliği arkadaşlarımızın daha fazla sorumluluk yüklenmelerine yol açmaktadır. Şu an Van ilimiz bölgeye hitap etmekte ilimizde 687 ebemiz mevcut bulunmaktadır. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımıza bağlı Aile Sağlık Merkezlerimizin sayısıda artmasıyla beraber ve yeterli personel görevlendirilmesi durumunda, anne ve bebek ölüm oranlarında da büyük bir azalma gerçekleşmiştir. Ebeler, özellikle 1. basamak sağlık kuruluşlarında yıllarca onurlu hizmetlerini sürdürdükten sonra şimdi de aile hekimliği gibi bir sistemde de vazgeçilmez bir unsur olarak görev yapmaktadır. Onlar sürekli her şeyin maddi karşılık beklemeden neler yapılabileceğinin örneklerini vermektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle ebelerimizin haftasını kutlarım." açıklamalarında bulundu.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler