son dakika haberleri

Sağlık Bakanı Koca'dan koronavirüs açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili, "Bizden net bir bilgi verilmedikçe inanılmamasının altını özellikle çizmek istiyorum" dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Sağlık Bakanı Koca'dan koronavirüs açıklaması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.01.2020  00:20:00 eklendi.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Fethi Sekin Şehir Hastanesinde yaralı vatandaşları ziyaret ederken, koronavirüs hakkında açıklamalarda bulundu.


Bakan Koca, şu ana kadar kesin, koronavirüs tanısı alan hiçbir hasta olmadığını söyledi. Şüpheli olan hasta olduğunu belirten Bakan Koca, “Denizli'de olmuştu, Nevşehir'de olmuştu. İzmir'de aynı şekilde bir vakamız vardı, Konya'da olmuştu. Bu vakamız da ağırlıklı olarak H1, N1, pozitif olarak sonuçlandı. Dolayısıyla daha önce Aksaray dışında diğer illerde şüpheli olarak görülen vakalarımızdan hiç birisinin koronavirüsünün olmadığını söylemek istiyorum. Aksaray'daki olayda ise 9 kişilik bir kafile ile birlikte tur operatörü ve şoförü olmak üzere 12 kişilik ama bu 12 kişiden 1 kişinin ateş, bulantı ve ishal yapılmasıyla ve Çin'den bir hafta önce gelmiş olmalarıyla arkadaşlar şüphelendi. Aksaray'dan gönderilen numunenin daha sonuçları çıkmadı. Ama vakanın şuan koronavirüs denme durumunun olmadığını ve özellikle daha çok Çin'den gelen klinik olarak ishal ve ateş yakılması olduğu için erken dönemde takip edilip genel durumunun iyi olduğunu, her hangi bir sağlık probleminin de olmadığını özellikle söylemek istiyorum” diye konuştu.


Sağlık |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler