son dakika haberleri

Saç Ekimi Nedir, Nelere Dikkat Edilir ?

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Saç Ekimi Nedir, Nelere Dikkat Edilir ?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.10.2019  12:34:00 eklendi.

 ADVERTORİAL REKLAM

 

Saç Ekimi Nedir, Nelere Dikkat Edilir ?

Bireyler, yaş sınırlaması olmadan ömürlerinin her döneminde kendilerini güzel hissetmek isterler. Toplumun genel güzellik algı ve dayatmaları bir yana dursun, burada temel olan şey bireyin kendisini güzel ve iyi hissetmesidir. Şöyle söylenebilir ki, bu durum kişilerin en doğal hakları olmakla birlikte birden fazla yöntemi de mevcuttur.

Her çağın olduğu gibi bizim çağımızın da ne büyük problemlerinden biri, kesinlikle dökülen saçlardır. Bu durum, erkeklere has olarak görülse de maalesef özü pek de böyle değildir. Hem erkekler hem kadınlar hayatlarının mutlaka bir evresinde çeşitli miktarlarda saç dökülmesi ile karşı karşıya kalırlar. Bunun erkekler ile bağdaşması ise erkeklerde saç dökülmesi oranının kadınlara kıyasla daha fazla olması sonucunda ortaya çıkmıştır. Çünkü erkeklerin %50’si mutlaka saç dökülmesi ile karşı karşıya kalmaktadır. %50, her iki erkekten birinin saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kaldığı anlamına gelmektedir ki, bu oran azımsanamayacak kadar fazladır.

Saç dökülmesinin hem bireylerin yaşam standartlarını hem kendilerine olan bakışlarını bu denli etkilemesi, üstelik neredeyse toplumun yarısını etkisi altına alması bu sorunu ortadan kaldıracak çözümler aranmasını zorunlu hale getirmektedir. Bu çözümlerin başında ise “Saç ekimi” gelmektedir.

İlginizi çekebilir: Yetkin Bayer Saç Ekimi Fiyatları

Peki Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, genel anlamı ile enseden alınan saçların kafanın daha ön kısımlarına nakil edilmesi işlemidir. Yani hastaya ekilecek olan saç, hastanın yine kendi saçıdır. Bu işlem yapılırken ilk olarak saçın döküldüğü ve ekimin yapılacağı yere kanal denilen küçük delikler açılır. Daha sonra iki kulak arasında var olan ve “ense” denilen bölümden saç kökleri alınır. Alınan bu saç kökleri de daha önce açılmış olan kanallara ekilir. Bu işlemi etkili ve kalıcı kılan şey, hastanın kıl köklerinin yapısıdır. Hasta ne kadar kalın ve dayanıklı kıl köklerine sahip ise, ekilen saçlar da o kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır.

 

Saç Ekimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Saç ekimi yapılırken dikkat edilmesi gereke ilk unsur planlamadır. Çünkü saç ekimi spontane yapılabilecek bir işlem değildir. Nereye, ne kadar saç ekileceği işlem yapılmadan önce planlanmış olmalıdır.

Saç ekimi işlemini gerçekleştirecek olan yer ve uzmanın seçimi de dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Saç ekimi işlemine olan taleplerin gittikçe artması, bu alanda faaliyet gösteren yerlerin de artmasına nende olmuştur. Öyle ki, bu alanda herhangi bilgi ve belgesi olmayan kişiler, gerekli ortama temizliğini sağlamadan bu işlemi yapmaya kalkmaktadır. Bu da, hastaların mevcut saç köklerine de zarar gelmesine ve saçların tamamen dökülmesine n den olabilecek ciddi bir durumdur.

 

Saç Ekimi Fiyatları

Öncelikle şunu söyleyebiliriz, saç ekimi fiyatları üzerinde etkili olan birden fazla unsur mevcuttur. Yani saç ekimi için sabit bir fiyat vermek kesinlikle doğru olmayacaktır. Açıklık olan bölgenin genişliği, ekilecek olan saç köklerinin sayısı, işlemi gerçekleştirecek olan kişinin uzmanlık derecesi gibi unsurların her biri saç ekimi fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir.

 

 


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler