son dakika haberleri

Rusya: 'Trump'la ilgili müstehcen bilgiler toplandı' iddiası ucuz roman

Rusya, Amerikan medyasında yer alan, Rus istihbarat servislerinin ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump'ın uygunsuz davranışları hakkında bilgi sahibi olduğu iddialarını ucuz roman olarak nitelendirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Rusya: 'Trump'la ilgili müstehcen bilgiler toplandı' iddiası ucuz roman
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.01.2017  17:09:00 eklendi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, bu yöndeki haberlerin, ABD-Rusya ilişkilerine zarar verme çabasıyla yapıldığını söyledi.


ABD'de önce CNN televizyonunda, daha sonra da New York Times gazetesinde yayımlanan haberlerde, Rusya'nın elinde, Trump'ın bazı seks işçileriyle cinsel ilişkiye girerken çekilmiş görüntüler ve iş hayatı hakkındaki "zarar verici" bilgiler olduğu iddia edilmişti.


Bu yönde bilgiler içeren istihbarat raporunun iki sayfalık özetinin Trump'ın yanı sıra ABD Başkanı Barack Obama'ya ve istihbarat komisyonlarında görevli bazı Kongre üyelerine de gösterildiği öne sürülmüştü.


Raporda yazdığı belirtilen iddialar arasında, seçim kampanyası sırasında Trump ile Moskova'nın gizlice iletişim içinde oldukları ve Rusya'nın Trump'ı "en az 5 yıldır desteklediği" iddiası da var.


Suçlamaların bir kısmının eski bir İngiliz istihbaratçısının derlediği kayıtlardan oluştuğu, bu istihbaratçının ABD istihbarat yetkilileri tarafından "güvenilir" bulunduğu belirtiliyor.


Tüm bu iddialar henüz resmi kaynaklarca doğrulamış değil.


Trump'tan yalanlama


Donald Trump ise hakkındaki son iddiaları Twitter sayfasından yaptığı açıklama ile yalanladı. Trump açıklamasında, "YALAN HABERLER - TAMAMEN SİYASİ CADI AVI" ifadelerini kullandı.


Trump Tweet'lerine "İstihbarat servisleri bu yalan haberlerin kamuya 'sızmasına' izin vermemeliydi. Bana yönelik son saldırı. Nazi Almanyası'nda mı yaşıyoruz?" şeklinde devam etti.


Donald Trump bugün bir basın toplantısı da düzenleyerek hakkındaki iddialara yanıt verecek. Trump'ın özel kalem müdürü olacak Reince Priebus ise suçlamalar ile ilgili olarak "tamamen zırva" dedi. 


Geçen haftalarda, ABD istihbarat servisleri seçim kampanyası sırasında Demokrat Parti'nin e-postalarının hacklenmesinden Rusya'yı sorumlu tutmuş, Rusya iddiaları yalanlamıştı.


İstihbarat servisleri, emrin seçimleri Trump'ın kazanması için Kremlin'den geldiğini söylemişti.


Donald Trump ise iddiaları reddetmiş ve Rusya ile iyi ilişkileri desteklemeyenleri "ahmaklar" şeklinde nitelendirmişti.


Trump 9 gün sonra yemin ederek ABD'nin 45. Başkanı olarak göreve başlayacak.

 

KAYNAK: BBC TÜRKÇE


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler