son dakika haberleri

Prostat Tedavisi ve Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi

Bu sayfada Prostat Tedavisi ve Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi ilgili detaylı bir şekilde tedavisi ve tedavi merkezleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Prostat Tedavisi ve Lazerle Prostat Büyümesi Tedavisi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.12.2017  14:16:00 eklendi.

Prostat Tedavisi için GreenLight Lazerlerin Önemi

 

İyi huylu prostat büyümesi olan hastaların hayatını etkileyecek büyüklükte şikâyetleri yoksa tedavi olmaları gerekmez. Eğer büyüme oranı küçükse ve hastada herhangi bir rahatsızlık oluşturmuyorsa yalnızca periyodik gözlemler yapılır. Fakat prostatın ortadan kaldırılması gerekiyorsa ilaç yöntemleri kullanılmaktadır. Prostat büyümesi artan ve hastada kanama, idrar yapama gibi şikâyetler meydana getiren prostatlar içinse kullanılan bazı açık ve kapalı ameliyatlar mevcuttur. Günümüzde GreenLight lazer tedavisi, prostat tedavisi ve iyi huylu prostat büyümesi olarak isimlendirilen (BPH) prostat hastalarında sıklıkla kullanılan bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Dünya çapında 375.000 hastanın rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olan GreenLight lazer tedavisi, prostat büyümesi belirtileri gösteren hastalarda sıkıntılarını ortadan kaldıran yeni ve güçlü bir tedavi yöntemi olarak yerini almış durumdadır. Halk arasında iyi huylu prostat büyümesi olarak bilinen BPH’nin tedavisi için sık sık kullanılan bir yöntem olan greenlight lazer tedavisi hastanın idrar yolundan prostatın alınması işleminin yan etkilerin mümkün olduğunca azaltılarak yapılmasını amaçlamaktadır. Greenlight lazerle prostat tedavisi hastanın daha kısa süre sonda kullanmasını sağlamaktadır. Hastanın tedavi sonrası dönemi daha acısız ve ağrısız geçirmesine yardımcı olur. Ayrıca greenlight lazer tedavisiyle hastanın iyileşme süresinde hızlanma gözlenmektedir. Ayrıca hastaya yapılacak cerrahi müdahale de vücuda girişin daha az olması da sağlanmaktadır.

 

Prostat Tedavisi için Greenlight Lazerler ile Yapılan İşlem Nedir?

 

GreenLigh Lazer Tedavisi büyümesinde ilerleme gözlenen prostatlı dokuyu temizleyerek ortadan kaldırmak amacıyla lazer yardımıyla idrar kanalının temizlenerek idrar akışının sağlanması ve iyi huylu prostat büyümesi olarak bilinen BPH’yi ortadan kaldırarak sizi sıkıntılarınızdan kurtarmayı amaçlar. Başka yöntemler de bulunmakla birlikte günlük hayata daha kolay ve çabuk dönebilmek isteyen hastaların çoğunlukla tercih ettiği bir prostat tedavisi yöntemidir.

 

Prostat Tedavisi Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

 

İyi huylu prostat tedavisi yöntemleri arasında greenlight lazer tedavisi en sık kullanılan yöntemdir. Bunun sebebi büyük ölçüde prostat tedavisi ve tedavi sonrası dönemin de çok rahat geçmesidir. Bunun sebebi tedavinin dahi tipik olarak ayakta gerçekleştirilmesidir. Hasta işlemden yalnızca bir iki saat sonra evine dönüşünü gerçekleştirebilecek duruma gelmektedir. Prostat tedavisi sonrası bir iki gün içindeyse hastanın kendisini zorlamasını gerektirecek kadar ağır olmamak kaydıyla normal, günlük işlerini yapacak kadar kendini iyi hissetmektedir.

 

Prostat Tedavisi için Neden Greenlight Lazeri Tercih Etmeliyim?

 

-Greenlight lazer tedavisi, prostatı iyi huylu büyüme gösteren hastalar için kesin bir prostat tedavisi yöntemidir. -İdrar yollarınızı açarak sizi sıkıntılarınızdan kurtarır, hayat kalitenizin yükselmesine yardımcı olur. -Cerrahi müdahale oldukça küçük çaptadır. Bu açık yara oluşumunun önüne geçmektedir. -Tedavi işlemi ve iyileşme süresi oldukça kısadır. - Doktora prostat tedavisi için yalnızca bir kere gitmeniz gerekmektedir.Ayrıntılı bilgi için http://www.prostattedavisi.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Sağlık |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler