son dakika haberleri

Proje Yazma Kapasitesini Artırma Projesi Sertifikaları Törenle Sahiplerine Verildi

DAKA 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen ve Van YYÜ Teknokent tarafından uygulanan "Proje Yazma Kapasitesini Artırma Projesi katılım belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Proje Yazma Kapasitesini Artırma Projesi Sertifikaları Törenle Sahiplerine Verildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.01.2019  13:49:00 eklendi.

 Etkinlikte konuşan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Türkiye’de proje kültürünün yeterince yaygınlaşmamış ve toplum olarak proje yazma becerisinin yeterince gelişmemiş olduğunu belirterek, "Proje deyince hep başkalarının yardımına ihtiyaç duyarız oysa proje hazırlamak, yapmak ve yazmak zor değildir. Bu eğitimler neticesinde üniversitemizin öğrencileri ve akademisyenleri proje yazma  konusunda yetkin bir hale gelerek ileriki dönemlerde üniversitemizin proje hazırlamasında büyük bir katkı sunacaktır. Eğitimler konusunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


Fon kaynaklarına yönelik proje yazma ve yürütme, kapasitenin geliştirilmesi bu kapsamda kurum ve kuruluşların amaçları doğrultusunda etkin ve verimli projelerin yürütebilmesi amacı ile gerçekleştirilen eğitimler 15 Aralık 2018 tarihinde 5 kişilik gruplar halinde 20 gün boyunca verildi. Eğitimlere YYÜ öğrencileri, akademisyenler, kurumların proje sorumlularının oluşturduğu toplam 92 kişi katıldı.


DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, YYÜ Teknokent A.Ş Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nejat Görentaş, akademisyenler ve öğrencilerin de katıldığı tören sertifikaların katılımcılara takdim edilmesi ile sona erdi.   


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler