son dakika haberleri

Pirgarip Mahallesi’ndeki öğrencilerin su sorunu giderildi

Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Pirgarip Mahallesi’ndeki ilk ve ortaokulda yaşanan su sorunu, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) tarafından giderildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Pirgarip Mahallesi’ndeki öğrencilerin su sorunu giderildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.11.2017  11:10:00 eklendi.

 Okula gelen su kaynağı, kuraklık nedeniyle zamanla kururken, eğitim gören 265 öğrenci ise susuz kaldı. VASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, okula en yakın su deposundan 750 metrelik yeni bir hat oluşturarak buranın içme suyu sorununa çözüm ürettiler.

 

VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş da Pirgarip İlk ve Ortaokulunda incelemelerde bulunarak, okul yönetimi ve mahalle sakinleriyle sohbet etti. VASKİ'ye sorunlarını iletenlere teşekkür eden Tekataş, “Kurum olarak bu gibi sorunlardan haberdar olduğumuz gibi takipçisi oluyoruz. Valimizin de eğitim öğretim kurumlarına yönelik hassasiyetini bildiğimizden, aynı titizlikle bizde eğitim öğretim kurumlarına yönelik hizmette ayrıcalık tanıyoruz. Bu sorunların bir an evvel giderilmesi için öncelik sırasına alıyoruz. 6 yıldır su sorunu yaşayan mahallemiz ve içinde bulunduğu okulun sıkıntısını gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz'' dedi.

 

Pirgarip Mahallesi Muhtarı İbrahim Köseoğlu ise, VASKİ çalışanlarına ve Genel Müdür Ali Tekataş'a teşekkür ederek, ''İlk müracaatımızla birlikte okulumuz ve mahallenin su sorununa buraya kadar gelerek çözüm ürettiler. Aynı zamanda çalışmaları yerinde takip etmeleri de bizi ayrıca mutlu etti'' şeklinde konuştu.

 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler