son dakika haberleri

Personel Takip Programı-Time Doctor

İnternet teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte iş modelleri de büyük bir değişime gösteriyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Personel Takip Programı-Time Doctor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.12.2017  15:27:00 eklendi.

Personel Takip Programı-Time Doctor

 

İnternet teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte iş modelleri de büyük bir değişime gösteriyor. Gün geçtikçe ofis içi çalışma ekseninden çıkılıyor. Artık iş verenler personellerini uzaktan çalıştırma noktasında bazı somut adımlar atmaya başladı. Bu durumun birçok getirisi var. Özellikle ekonomik açıdan iş verenlere, zamanı etkin kullanma noktasında ise çalışanlara büyük avantaj sağlıyor. Peki nedir bu uzaktan çalışma? Uzaktan çalışma modelinin temelinde işverenin personel takibi yapabilmesi yatmaktadır. Personel takibi de personel takip programları aracılığıyla yapılmaktadır. Personel takip programı aracılığıyla  iş veren personelinin takibini yapabilmekte, onların ne kadar çalıştığını tespit edebilmekte ve bu sayede işlerini ofise gerek duymadan yönetebilmektedir. Dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bu programların kullanımı son yıllarda ülkemizde de artış göstermektedir. Günümüzde birçok firma bu programları kullanmakta ve şirketin tamamı olmasa da belli departmanlarını bu şekilde yönetmektedir. Uzaktan çalışan personelin bilgisayarına yüklenen iş takip programı sayesinde iş takibi, proje yönetimi, zaman takibi gibi zorlukların üstesinden kolaylıkla gelinmektedir. Peki nedir bu iş takip programları?

 

Piyasada bulunan en iyi iş takip programlarından biri olan Time Doctor’un özelliklerine yakından bakalım:

 

Time Doctor piyasada bulunan en iyi iş takip programıdır ve kullanıcılarına birçok özellik vaat eder. (Personel takip formu olarak da kullanabileceğiniz Time Doctor’un bütün özelliklerine linkten bakabilirsiniz.)

 

Time Doctor’un özelliklerden bazıları şunlardır:

 

-Zaman Takibi

-Dikkat Dağınıklığı Engelleme

-Web Sitesi ve Uygulama İzleme

-Entegrasyonlar

 

 

Bu özellikleri yakından inceleyelim:

 

Zaman Takibi

 

 

 

Time Doctor kullanışlı ara yüzü sayesinde çalışan personelin hangi işte ne kadar çalıştığına dair bir rapor sunar. Bu raporlar Time Doctor’un personel takip formu olarak kullanılmasına olanak sağlar. Kimin hangi işte ne kadar süre ile çalıştığını bilmek müşterileri faturalandırma ve personelin kazancını belirleme noktasında büyük kolaylık sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat Dağınıklığı Önleme

 

 

 

Bir işte uzun bir süre çalışmak dikkat dağınıklığını da beraberinde getirir. Time Doctor bu dikkat dağınıklıklarını önlemek adına personeli nazikçe uyarır ve personelin işine odaklanmasına yardım eder. Ayrıca Time Doctor personelin internet kullanımını izleyerek uzun süren sosyal medya kullanımlarını algılar ve hala çalışıp çalışmadıklarını kontrol eder.

 

Web Sitesi ve Uygulama İzleme

 

 

 

Time Doctor personelin web sitesi ve uygulama kullanımlarını mesai saatleri içerinde kontrol eder ve bununla ilgili bir rapor hazırlar. Bu rapor sayesinde üretkenlikle ilgili sorunların tespiti kolaylaşır. Personel takibi açısından büyük kolaylık sağlayan bu raporlar personelin üretkenliğini arttırır. Ayrıca işverenler için de personelin sorumluluklarını yerine getirip getirmediklerinin kontrolü çok kolay bir şekilde yapılır.

 

 

 

Entegrasyonlar

 

Time Doctor güçlü bir araç olmasının yanı sıra diğer uygulamalarla entegre olabilmesi sayesinde daha da güçlenebilir. Time Doctro hali hazırda piyasadaki birçok yönetim uygulamasıyla entegre olabiliyor. Bu entegrasyonlar sayesinde Time Doctor diğer uygulamalarla yapıla projelerin ve görevlerin zaman takibini yapmak için kullanılabilir. Time Doctor’un entegre olabildiği uygulamalardan bazıları şunlardır:

 

·        Asana

·        Basecamp

·        Google Apps

·        Sharepoint

·        Slack

·        Todolist

·        Zendesk

·        GitHub

·        Freshdesk

  


Ekonomi |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler