son dakika haberleri

Özalp ilçesinde eğitim değerlendirme toplantısı yapıldı

Van’ın Özalp İlçesinde eğitim-öğretime yönelik 2018 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Özalp ilçesinde eğitim değerlendirme toplantısı yapıldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.01.2018  16:41:00 eklendi.

 Özalp Şehit Abdulhalık Araz Anadolu Lisesi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin başkanlığında yapılan toplantıya 13 ilçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.


Toplantıda genelde Özalp ilçesinin eğitim durumu ele alınırken, özelde ise 13 ilçenin eğitim-öğretimi de genel hatlarıyla masaya yatırıldı.


İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van’ın 2019 yılında normal eğitime geçiş sürecinin hızla sürdüğünü belirterek, fiziki altyapının oluşması anlamında yoğun bir çalışmanın sürdüğünü belirtti


Yeni eğitim-öğretim kurumlarının yapılması için tahsis edilen arsaların durumu, devam eden yatırımlar ve yapılacak olan yeni okulların durumunun görüşüldüğü toplantıda, destekleme kursları, akademik başarı, okullaşma oranı, taşımalı sistem, pansiyonların genel durumu, iş ve işleyişi, öğrencilerin okula devamı ve devamsızlık konuları, iş güvenliği ve sağlığı, değerler eğitim, okulların temizliği ve hijyen gibi konularda enine boyuna ele alındı.


2017-2018 eğitim-öğretim yılında özellikle belediyelerin eğitime verdiği katkıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, öte yandan sosyal ve kültürel anlamda da Van ilinin iyi bir noktada olduğunu söyledi.


Proje bazında özellikle son dört yılda Van’ın Türkiye’nin ilk beş ili arasında yer aldığını belirten Kırekin, bu anlamda öğretmen ve öğrencilerin gösterdiği performansın takdire şayan olduğunu söyledi.


Van ilinin bu anlamda kendini aştığını, artık oturmuş bir sistemin mevcut olduğuna değinen Kırekin, eğitim paydaşlarının desteği ile bu başarının kat be kat artarak sürdüğünü dile getirdi.


Toplantı sonrası okulun öğretmenleri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, öğretmenlere başarılar diledi.


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler