son dakika haberleri

Özalp ilçesinde okul sıraları yeni boyandı

Van’ın Özalp İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Aksoy, ilk ders günü öğretmen ve öğrencilerle sıraları boyadı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Özalp ilçesinde okul sıraları yeni boyandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.09.2017  23:14:00 eklendi.

 1965 yılında ilçenin Yukarı Dönerdere Mahallesi’nde yaptırılan ilk ve ortaokulu binası, bu yıl İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve Van Büyükşehir Belediyesi tarafından onarıma alınarak 2017-2018 eğitim öğretim yılına yetiştirildi.

 

Bugün okulda ilk ders zili çalarken, öğrenciler de sınıflarda ders başı yaptı. Okulu ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü M. Salih Aksoy, eksik olan bazı sıraları da öğretmen ve öğrencilerle birlikte boyadı.

 

Bu yıl ilçe genelinde 41 okulda Van Büyükşehir Belediyesi tarafında onarım yapıldığını ifade eden Aksoy, “O okullardan biri de Yukarı Dönerdere İlk ve Ortaokulu oldu. Okul temizliği ve okul sıralarının boyanması öğretmenler ve öğrenciler tarafında yapıldı” dedi.
 

Yukarı Dönerdere İlk ve Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Canan Er ise, okuldaki tadilatın hemen hemen bittiğini ifade ederek, “Eksik kalan çalışmaları öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte tamamlamaya çalışıyoruz. Sıralar boyanıyor, masaları da boyadık. Güzel bir yıl olması için hazırlıklarımızı tamamladık” diye konuştu.


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler