son dakika haberleri

Özalp çöplüğünde ıslah çalışmalarına başlandı

Van Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Özalp Belediyesi’nin ortak projesiyle Özalp ilçe çöplüğü ıslah çalışmalarına başlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Özalp çöplüğünde ıslah çalışmalarına başlandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 26.06.2019  14:11:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve  Özalp Belediyesi’nin ortak projesiyle Özalp ilçesindeki vahşi çöp  toplama alanı (çöplük) tarih oluyor. 4 dönüm arazi üzerinde bulunan  çöplük tekniğe uygun olarak ıslah edilerek, herhangi bir olumsuzluğa  neden olmaması için gaz bacaları yerleştirecek. Islah çalışması ardından da Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler  Dairesi Başkanlığı tarafından alanda yeşil alan ve ağaçlandırma  çalışması başlatılacak.


2019 yatırım planları arasında yer alan Özalp-Saray Katı Atık Aktarma  İstasyonu projesinin hayata geçirilmesi ile bu ilçelerde oluşan  atıkların, tekniğine uygun olarak Van Büyükşehir Belediyesi’nin kurmuş  olduğu Katı Atık Entegre Tesisi‘ne taşınması sağlanacak. İlçelerde uzun süredir çevre ve insan sağlığı açısından sorunlara neden  olan vahşi depolama alanlarının tekniğine uygun şekilde yeniden doğaya  kazandırılması sağlanacak.


Van Büyükşehir Belediyesi, ekolojik temeldeki çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

 


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler