son dakika haberleri

Özalp Belediyesinden ‘Gençler Sporla Hayat Bulsun’ projesi

Van’ın Özalp Belediyesi tarafından hazırlanan ve Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında kabul edilen ‘Gençler Sporla Hayat Bulsun’ projesi hayata geçiriliyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Özalp Belediyesinden ‘Gençler Sporla Hayat Bulsun’ projesi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.01.2018  16:18:00 eklendi.

 Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Proje Koordinatörü ve Özalp Belediyesi Psikologu Sinan Ataç, projenin kabul edilmesiyle çalışmalara başladıklarını söyledi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bağlantılı çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Ataç, “Sağlıklı kişiliğin temel taşını oluşturan toplumsal değerler konusunda kazanımların ve farkındalık düzeyinin arttırılması, motivasyon ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla hazırladığımız ve SODES kapsamında kabul edilen ‘Gençler Sporla Hayat Bulsun’ projemiz kapsamında kurslarımızı başlatarak ilk önce ilçemizde spora yatkınlığı olan gençleri tespit edeceğiz. İlçe merkezinde bulunan Şehit Abdulhalık Araz Lisesinde futbol, Yatılı Bölge Okulunda (YBO) voleybol, Şemsettin Ortaokulunda hentbol ve Yukarı Tulgalı Ortaokulunda ise atletizm kursları açacağız. Belediyemiz bünyesine de bireysel başvuruların alınması sağlayarak, gençlerin sporla hayat bulması için projemiz bir yıl sürecek. Bu bir yıllık süre zarfında ilçeye yeni sporcular kazandırmak en büyük hedefimiz olacaktır” dedi.


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler