son dakika haberleri

Özalp’ta hizmet atağı

Özalp Belediyesi ilçedeki çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yol stabilize çalışmaları dış mahallelerde iki ayrı koldan sürüyorken ilçe merkezinde ise yol ve kaldırım parke yapım ve onarımı sürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Özalp’ta hizmet atağı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.10.2019  13:13:00 eklendi.

 Özalp Belediyesi yaklaşan kış mevsimi öncesinde ilçe genelindeki yol yapım ve genişletme çalışmalarını hızlandırdı.

 

Araç kiralama yoluyla filosunu genişleten belediye, dış mahallelerde yol stabilize çalışmalarını sürdürüyor. İki ayrı koldan süren çalışmalar kapsamında Şehittepe (Romali)   mahallesinde günler süren çalışmalar sonucunda 25 km’lik mahalle arası yolun stabilize  ve genişletme çalışması yapılırken daha  sonra geçilen  Dağdeviren (Kolo)  Mahallesi’nde ise çalışmalar 8. Gününde. Mahalle içi ara ve ana yolların yapımının yanı sıra ihtiyaç duyulan yerlere ise çeşitli ebatlarda borular atılıyor.  Diğer koldan yapılan çalışmalarının durağı ise Sugeçer (Qertelan) mahallesi oldu. Söz konusu mahallede 9 gündür devam eden çalışmalar kapsamında 6 km’lik yolun yapımı gerçekleşiyorken bir çok arazi ve ulaşım yoluna da borular döşeniyor.

 

Diğer taraftan ilçe merkezinde de yol ve kaldırım parke yapım ve onarım çalışmaları devam etmekte. Ekiplerin, Ziraat Bankası civarı, İstasyon Mahallesi, Mis Fırın Ekmek arkası gibi adreslerden sonra çalışmalarına  Cumhuriyet Mahallesi ara sokaklarında devam ettiği belirtildi.  


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler