son dakika haberleri

Otel Fiyatları Neden Pahalandı? Düşer Mi?

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Otel Fiyatları Neden Pahalandı? Düşer Mi?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.10.2019  12:32:00 eklendi.

Otel Fiyatları Neden Pahalandı? Düşer Mi?2019 yılında ortaya çıkan turizm krizi söylentileri elbette yerli turistler için de bazı fırsatların doğabileceği düşüncesini doğurdu. Zira yapılan araştırmalar, 2019 'da pek çok ülkeden gelen yabancı turistin düştüğünü gösteriyor. Ülke içindeki sıkıntılar ve uluslararası ilişkilerdeki talihsizliklerin bu durumda ana etken olduğu bir gerçek. Dolayısıyla oteller de yabancı turiste verdikleri ağırlığı artık yerli turistlere vermek zorunda kalacaklar. Fakat otel fiyatları düşecek mi sorusunun cevabı biraz karışık.

İlginizi çekebilir: MNG Turizm Erken Rezervasyon Otelleri

Erken Rezervasyon Otel fiyatlarında düşüş bekleniyor mu?

Otel fiyatlarında bu sene yaşanması beklenen düşüş, kendisini erken rezervasyon süresinin uzaması olarak sundu. Geçmişte Mart-Nisan aylarında sona eren erken rezervasyonlar, 2019'da Haziran ayına kadar uzadı. Dolayısıyla daha uzun bir süre erken rezervasyon fiyatlarından faydalanmak mümkün olduğu için dolaylı yoldan da olsa bir indirim gerçekleşti.

Fakat erken rezervasyon fiyatları geçen senenin erken rezervasyon fiyatlarından daha düşük değil. Rezervasyonsuz yapılacak ziyaretlerde de aynı şekilde normal bir gidişat var. Pek çok kişinin düşük rezervasyon oranlarından dolayı bir indirim beklediğini biliyoruz ancak bunun neden olmayacağını sebepleriyle birlikte bir görelim.

Otel fiyatlarındaki yükseliş neden?

Tatil yörelerinde bulunan pek çok otel, bu sene kapılarını hiç açmadı ve dolayısıyla toplam rezerv içerisine girmedi. Bundan dolayı rezerv kullanımı oranı şu anda hala yüksek görünüyor çünkü toplam oda kapasitesinde çok büyük bir düşüş mevcut. Yani geçen sene açılan 100 otelden bu sene 20 tanesi açık ve onlar da bir şekilde haliyle doluyorlar. Otel sahipleri ise otellerini düşük doluluk ve düşük fiyatlar ile işletmeye çaba göstermek zorunda. Hiç açmayarak da pek çok risk ve masraftan kurtulabiliyorlar. Geride kalan oteller ise normal doluluk oranlarıyla varlıklarını sürdürdükleri için, genel anlamda fiyatların düşmesine neden olacak herhangi bir sebep bulunmuyor. İlla ki biraz daha düşük fiyatlara erişmek isteyen tatilciler, bu sebeplerden dolayı hala erken rezervasyon fiyatlarıyla ziyaretçi alan otelleri kaçırmak istemeyebilirler. Bunun yanında, yaz bitiminde yanı sonbaharın ilk yarısında da otel fiyatlarında yaşanacak olan düşüşler, yazın olmasa da bir şekilde tatilinizi gerçekleştirmenize imkan tanıyabilir. Bu imkanların hepsini kullanarak kendiniz için en uygun fiyatları elde edebilirsiniz.

 

 


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler