son dakika haberleri

On dokuz ilden sandık birleştirme talebi

Doğu ve Güneydoğu’da güvenlik gerekçesiyle birleştirilecek sandıklar ve aynı binada oturan seçmenlerin farklı sandıklarda oy kullanabilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
On dokuz ilden sandık birleştirme talebi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.05.2018  09:21:00 eklendi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran seçimlerine yönelik hazırlıklarını sürdürürken, özellikle Doğu ve Güneydoğu’da güvenlik gerekçesiyle birleştirilecek sandıklar ve aynı binada oturan seçmenlerin farklı sandıklarda oy kullanabilmesine yönelik çalışma yapıyor.


24 Haziran seçimlerinde özellikle bölgedeki sandıkların güvenliğinin sağlanması için İçişleri Bakanlığı ve YSK koordineli bir çalışma yürütüyor.


Edinilen bilgilere göre güvenlik gerekçesiyle aralarında, Van, Hakkâri, Şanlıurfa, Bitlis, Bingöl ve Tunceli’nin de olduğu 19 ilden sandık birleştirme talebi geldi. YSK bu talepleri yerinde görürse, sandıkların birleştirilmesine karar verecek.


Ayrıca, oyların takibinin önlenmesi için sadece bölgede değil, Ankara, İstanbul gibi bazı büyükşehirlerde de aynı binada oturanların farklı sandıklarda oy kullanmasına yönelik hazırlık yapılıyor.


SEÇİM ÖZEL |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler