son dakika haberleri

Oktuay: Sadece Seçim Partisi Olmayacağız

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İpekyolu ve Edremit ilçe teşkilatları haftalık esnaf ziyaretleri kapsamında, Vanlı esnafın sorun ve sıkıntılarını dinlemeye devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Oktuay: Sadece Seçim Partisi Olmayacağız
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.11.2016  14:50:00 eklendi.

HÜDA PAR İpekyolu ile Edremit ilçe teşkilatları haftalık esnaf ziyaretlerinde İpekyolu ilçesi Şerefiye Caddesi esnafını ve Edremit TOKİ’ler İş Merkezi esnafını ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi.


İpekyolu ilçesi Şerefiye Caddesi esnafını ziyaret ederek, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen İpekyolu İlçe Teşkilatı Yöneticisi Yavuz Oktuay, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, siyasilerin sadece seçim döneminde esnafı hatırladığına dikkat çekerek, bu noktada HÜDA PAR’ın sadece seçim partisi olmadığını ifade etti.


HÜDA PAR İpekyolu İlçe Teşkilatı Yöneticisi Yavuz Oktuay, “HÜDAPAR İpekyolu Teşkilatı olarak, esnaf ziyaretleri kapsamında Şerefiye Caddesi esnafını ziyaret ettik. Ziyaretimizden memnuniyetlerini bildiren esnaf, siyasilerin sadece seçimden seçime oy için gördüklerini ve sonrasında unutulduklarını söyledi. HÜDAPAR olarak, parti kuruluşumuzda söz verdiğimiz gibi sadece seçim partisi olmayacağımızı, halkımıza sadece oy için gitmeyeceğimizi ve seçmenimizin her zaman yanında olarak esnafımızın sıkıntılarını paylaşacağız.” dedi.


“KARDEŞLİK HUKUKUNA RİAYET ETMEMİZ GEREKMEKTEDİR”

Bölgede devam eden çatışmalı sürecin esnafın işlerini kötü etkilediğini, bunun önüne geçmek için de kardeşlik hukukuna riayet edilmesi gerektiğini anımsatan Oktuay, “Vanlı esnafımız son zamanlarda memleketteki huzursuzluğun işlerini kötü yönde etkilediğini, ilişkilerin menfaat üzerine kurulduğundan dolayı korkunun hâkim olduğunu söylüyor. İslam’ın bizleri kardeş ilan ettiğini buna mahsuben kardeşlik hukukuna riayet etmemiz gerekmektedir. Bu noktada birbirimizin hakkına girmememiz, kardeş olmak, sevinçte ve kederde beraber olmayı göze almak demektir. Ayrıca bunu fiili olarak da göstermek demektir, sevmek, saymak, güvenmek, merhamet etmek, yardımlaşmak ve dayanışmak demektir. Bunlar olmadan kardeşlik iddiasının bir anlamı olmaz. Bizler bu vesileyle esnaflarımıza bol ve hayırlı kazanç diliyoruz.” diye konuştu.


Diğer taraftan HÜDA PAR Edremit İlçe Başkanlığından oluşturulan bir heyet ise Edremit TOKİ’ler İş Merkezi esnafını ziyaret etti. İlçe teşkilatın ziyaretinden memnun olan esnaf, yaşadıkları mağduriyetleri anlattı. Esnaf, bölgede devam eden olaylardan dolayı sıkıntıda olduklarını ve bu sıkıntıların biran önce son bulmasını temenni etti.

 

 

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler