son dakika haberleri

Öğretim görevlisinden fotoğraf sunumu

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Tatvan Meslek Yüksekokulu (MYO) Öğretim Görevlisi ve Fotoğraf Sanatçısı Oktay Şubaşı tarafından ‘Fotoğraf Sunumu’ adlı program gerçekleştirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Öğretim görevlisinden fotoğraf sunumu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.04.2018  13:39:00 eklendi.

Dünyanın en büyük fotoğraf yarışması olan 2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödüllerinde finale kalan ve kelebeklerle ilgili fotoğraf çalışmaları Anadolu Jet Dergisi’nde yayınlanan Öğretim Görevlisi Oktay Subaşı tarafından çekilmiş makro ve doğa fotoğrafları beğeniyle izlendi. 


Fotoğrafın mesleği dışında zaman zaman doğa kaçışlarında kendisi için yol arkadaşı olduğunu belirten Subaşı, fotoğraf ilgisinin ana omurgasını oluşturan kelebekler ve kuşlardan oluşan doğa fotoğraflarını ve doğaya kaçışları sırasında yaptığı seyahatlerden oluşan daha farklı fotoğrafların sunumda yer aldığını söyledi. 


İzlenilen fotoğrafların çoğunun Van Gölü Havzası’nda çekildiğini belirten Subaşı, “Van Gölü Havzası inanılmaz bir zenginliğe sahip. Bölgenin gerek iklim özellikleri, gerek bitki çeşitliliği, gerek coğrafi özellikleri bu varlıkların, bu bölgede yaşamaları için uygun ortam oluşturuyor” şeklinde konuştu. 


Bitki çeşitliliğin kelebekler için önemli yaşam alanı oluşturduğunu da vurgulayan Subaşı; Türkiye’de 420, Avrupa’nın toplamında 500 ve Van Gölü Havzası’nda ise 230 tür kelebek bulunduğunu belirtti. 


Van Gölü Havzası’ndaki kelebek türlerinin bazılarının sadece bu bölgede yaşadıklarına değinen Subaşı, teknik eğitim ve ekipmana sahip olunduğu takdirde bu tür fotoğrafların rahatlıkla çekilebileceğini ifade etti. 


Söyleşi şeklinde gerçekleşen sunuma Tatvan MYO Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cahit Taşdemir’in yanı sıra çok sayıda akademik, idari personel ve öğrenci katıldı. 


Bölge Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler