son dakika haberleri

Muradiye'de tarihi köprüye dökülen asfalt söküldü

Van’ın Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel, dikkatsizlik sonucu 15 metrelik kemer köprüye de asfalt döküldüğünü belirterek, Bunun üzerine kaymakamlık olarak olaya müdahale ettik ve hemen köprü kısmında kalan asfalt kaldırılmıştır dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Muradiye'de tarihi köprüye dökülen asfalt söküldü
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.09.2018  12:34:00 eklendi.

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel, Muradiye ilçesinde bulunan tarihi Şeytan Köprüsü’ne asfalt dökümü ile ilgili kamuoyuna yansıyan haber üzerine bir açıklama yayınladı. Göreve geldiği günden beri tarihi ve turistik değerlere büyük bir önem verdiklerini dile getiren Harun Yücel, “Bunun en güzel örneği de adını 4. Murat’tan alan Muradiye Şelalesi’ne uyguladığımız peyzaj projesidir. Nasıl ki Muradiye Şelalesi’nin doğal haline dokunmadıysak, diğer tarihi ve turistik mekanların da doğal görünüşüne dokunmayacağız. Muradiye Belediyesi olarak bir yılda 100 kilometreden fazla sıcak asfalt dökümü gerçekleştirdik. Asfalt çalışmalarımızı merkezin yanı sıra Muradiye’nin en ücra mahallelerinde de yaptık. Bu kapsamda Şeytan Köprüsü’nün bulunduğu bölgede de ekiplerimiz asfaltlama çalışması yapmıştır.

 

Arkadaşlarımızın dikkatsizliği sonucu 15 metrelik kemer köprüye de asfalt dökülmüştür. Bunun üzerine kaymakamlık olarak olaya müdahale ettik ve hemen köprü kısmında kalan asfalt kaldırılmıştır. Maalesef daha önceki yıllarda da köprü defalarca asfaltlandığı, kat kat asfalt ve dahi asfalt yamaları yapılmıştır. Bu nedenle son yapılan asfalt çalışması hemen akabinde sökülmesine rağmen yıllarca üst üste yapılan ve sertleşen asfalt katmanlarının temizlenmesi için Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak bir restorasyon çalışması yapılacaktır. 19'uncu yüzyılda inşa edilen tarihi Şeytan Köprüsü’nün ve diğer değerlerimizin nice yüzyıllara kalabilmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Şanlı tarihimizden gelen değerlerimize önem vereceğiz ve gözümüz gibi bakacağız. Van’ın tarihi miraslarını koruyacağız. Ayrıca tarihi kültür varlığımız olan Şeytan Köprüsü, ağır tonajlı araçların geçişine kapalıdır” dedi. 


Muradiye |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler