son dakika haberleri

Muradiye Şelalesi’nde ilkbahar coşkusu

Van’da ilkbahar mevsimiyle birlikte adeta coşan Muradiye Şelalesi, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Muradiye Şelalesi’nde ilkbahar coşkusu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.05.2018  16:05:00 eklendi.

Van'ın Muradiye ilçesinde bulunan, her yıl binlerce yerli- yabancı turistin ziyaret ettiği Muradiye Şelalesi, hava sıcaklığının artmasıyla ziyaretçi akınına uğradı.

 

Kent merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta bulunan Muradiye Şelalesi'ne, bahar ayında ziyaretçiler gelmeye başladı. Şelale, özellikle İzmir, Antalya, Adana, Ankara  ve İstanbul gibi batı illerinden gelen turistlerin ilgi odağı oluyor. Şelalenin konuklarından biri de İzmir'den Muradiye'ye gelin olarak gelen Tuğba Bilici oldu. 

 

 

İzmir'de tanıştığı Muradiyeli Tuğrul Bilici ile evlenen Tuğba Bilici, şelaleyi görünce hayran kaldığını belirterek, "Bu manzarayı görünce çok mutlu oldum. Eşimi ve ailesini çok sevdim" dedi. Eşi Tuğrul Bilici ise "İzmir'de düğün yaptık. Daha sonra memleketim olan Muradiye'deki ailemin evine gelerek, burada da düğünümüzü yaptık. Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini eşime birçok kez anlattım. Bu yüzden eşimin, şelaleyi görmesini istedim. Bu da bizim için güzel bir anı oldu" diye konuştu.

 

Şelaleyi görmek için Ankara’dan gelen bir grup üyeleri ise Doğu Anadolu Bölgesi'nin coğrafya olarak doyumsuz güzelliğe sahip olduğunu söyledi.


Muradiye |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler