son dakika haberleri

Muradiye’deki öğretmenlere seminer

Çaldıran Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Muradiye’deki öğretmen ve idarecilere Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ve sosyal hizmet merkezlerinin hizmet modelleri hakkında seminer verildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Muradiye’deki öğretmenlere seminer
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.04.2018  11:59:00 eklendi.

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çaldıran Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Muradiye’deki öğretmen ve idarecilere Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ve sosyal hizmet merkezlerinin hizmet modelleri hakkında seminer verildi. 


Kuruluş müdürü Mehmet Selim Yanar’ın da katıldığı eğitim, Muradiye ilçesinin Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Kazım Karabekir Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin konferans salonunda yapıldı. Sosyolog Erkan Bayram, Sosyolog Songül Yıldız ve Sosyal Çalışmacı Bayram Tan tarafından verilen seminerde; ‘ASDEP nedir? Amacı, vizyonu, temel görevleri ve sahada karşılaşılan problemler ile ŞÖNİM, kadın konuk evi, huzurevinin işlevleri, Alo 183 Sosyal Destek Hattının amacı, evde bakım hizmeti nedir? Kimlere verilebilir, şartlarını ve engelli kimlik kartı, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ve sosyal hizmet merkezlerinin hizmet alanı ve işleyişi’ hakkında genel tanıtım yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu. 


Muradiye |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler