son dakika haberleri

Muhtardan örnek davranış

Van’ın Muradiye ilçesi Yumaklı Mahallesi muhtarı Yunus Beyazer, arazide uçamaz durumda olan Leyleği zarar gelmesin diye evine götürerek hayatta tutmaya çalışıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Muhtardan örnek davranış
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.06.2018  15:48:00 eklendi.

 Muradiye ilçesine bağlı Yumaklı Mahalle muhtarı Yunus Beyazer, arazide uçamaz durumda olan Leyleği zarar gelmesin diye evine götürerek hayatta tutmaya çalışıyor. Evcil hayvanlar gibi evin bahçesinde besleyerek akşamları ise kümese bırakıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Beyazer, “İlçeden eve geliyordum, baktım bu Leylek arazinin içinde hasta ve bitkin bir vaziyette yürüyordu. Yanına gittim baktım uçamıyor. Köpekler yiyebilir veya başka bir zarar gelmesin diye yakaladım arabama aldım ve eve getirdim. Yakalarken de yanağıma gagasıyla zarar verdi. Çok sinirli bir misafir. Şimdi evde ekmek veriyorum, kasaplardan et getirip veriyorum, sabahları süt içiriyorum yani ne yiyebiliyorsa ununla besliyorum. Üç gündür evde bakıyorum, ancak çok sinirli daha birbirimize alışamadık inşallah birbirimize alışırız. Ben samimi olarak yaklaştım ancak çok sinirliydi yanağıma saldırdı. Allahtan gözüme denk gelmedi. Şimdilik besliyoruz ekmeği ıslatarak veriyorum. Veteriner hekime de götüreceğiz, sağlığına kavuşunca zaten doğaya bırakacağız” dedi. 

 

Engelli ve yatalak hasta ziyaretleri nedeniyle mahallede bulunan Muradiye Genç Adımlar Dernek Başkanı Selçuk Yay ise, Leyleği severek muhtarı duyarlı davranışından dolayı takdir etti. Yay; “Yumaklı Mahalle muhtarımız yolda bulduğu Leyleği evine getirerek beslemesini sağlıyor. Bir hayvan sever örneği göstererek zarar gelmemesi için evinde besliyor. Kendisine bu davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Umarım ki sağlığına kavuşarak doğada hayatına devam eder” dedi. 

 


Muradiye |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler