son dakika haberleri

Müdür Samsa’dan öğrencilere ziyaret

Van’ın Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa, okuma güçlüğü çeken öğrencileri ziyaret etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Müdür Samsa’dan öğrencilere ziyaret
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.12.2016  11:14:00 eklendi.

 Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa, beraberindekilerle sınır mahallerdeki öğrencileri ziyaret ederek, düzenlenen kitap okuma etkinliğine katıldı. ,

 

Okuma güçlüğü çeken çocuklara kitap okutan Müdür Samsa, öğrenme güçlüğünün erken fark edilmesinin okul başarısını olumlu etkilediğini, ailelerin ve öğretmenlerin dikkatli olması gerektiğini söyledi. Öğrencilerin doğru heceleme yapmalarına rağmen hızlı okuyamadıklarını ifade eden Samsa, öğrenme güçlüğünün kolay düzeltilemediğini kaydetti. Samsa, “Yani eksik okuma, tersten okuma ya da okuduğunu anlayamama şeklinde o güçlük sürüyor. Öğrenme güçlüğü yaşayan öğrenci sözcük atlama, hece atlama, satır atlama, harf karıştırma, parmakla takip ederek okuma gibi hatalar yapabiliyor. Öğrenme güçlüğünün fark edilmemesi durumunda en çok akademik başarısı olumsuz etkileniyor. Öğretmenlerin böyle durumlarda aileyi uyarması gerekir. Öğrenme güçlüğü olup da çok iyi noktalara gelebilen öğrenciler de vardır. Öğrenme güçlüğü tanısı konulmazsa, 'neden yapamıyorsun? Niye öğrenemiyorsun?' gibi eleştiriler çok gelebilir. Okul korkusu, özgüven azlığı gibi bilinçli yaklaşmak gerekir. Birebir eğitim çok önemli. Eğitimin bilinçli bir şekilde öğrenciye verilmesi gerekir” dedi.

 

2. sınıfları okutan öğretmenlerle bir toplantı da yapan Samsa, okumayı sökmeyen öğrencilerin 1. dönem bitmeden okumayı sökmeleri için daha fazla çaba sarf etmelerini istedi.

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler