son dakika haberleri

Müdür Ceylani, öğretmenlerle bir araya geldi

Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından branş öğretmenlerine yönelik toplantı düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Müdür Ceylani, öğretmenlerle bir araya geldi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.11.2016  12:57:00 eklendi.

Hasan Ali Yücel İlkokulunun toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Tuşba Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İlçe Şube Müdürü M. Ali Uca, İskele Ortaokulu Müdürü Zakir Taşkın ve İngilizce öğretmenleri katıldı. Düzenlenen toplantı öncesi slayt sunumu eşliğinde Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bir önceki eğitim öğretim yılı analizi yapıldı.

 

Ardından bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, paydaşlarla birlikte öğrencilerin başarılı olması için ellerindeki tüm imkânları seferber ettiklerini söyledi.

 

Eğitim öğretim alanında başarı seviyesini yükseltmenin yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de ağırlık verdiklerini ifade eden Ceylani, “Bu amaçla farklı branş öğretmenlerimizle toplanarak onlara çeşitli konulardaki yol haritamızı belirtiyoruz. Eğitim öğretimdeki faaliyetler, tamamen entegre yapılan çalışmalarla ancak olabilir. Bizim birinci amacımızın öğrencilerimizin mutluluğu ve erdemli bireyler yetiştirmek olması gerekir ve bu çocuklarımıza mutluluğu verebilmemiz için bizim de mutlu olmamız lazım ve işimizi sevmemiz lazım. En zor mesleklerden biri de öğretmenliktir ve öğretmenlikteki en zor branşlardan birisi de İngilizce öğretmenliğidir.

 

Toplumsal ve bölgesel manada da motivasyon boyutuyla da İngilizceyi öğrenip içtimai hayatta kullanmak gerekir. Projelerle çocuklarımızı belki de yurt dışı gezilerine götürerek onları orada pratik yapma fırsatı sunmak gerekir. Eğitim öğretimde başarı seviyesini yükseltmek, sosyal ve kültürel faaliyetleri arttırmak amacıyla farklı branşlarda görev yapan öğretmenlerimizle ayrı ayrı bir araya gelerek bu tür toplantıları yapacağız” dedi.


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler