son dakika haberleri

Mobil Sağlık Aracı Çatak’ta Hizmet Verdi

'Mobil Sağlık Aracı' Çatak’ta yurttaşlara 3 gün boyunca hizmet verdi

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Mobil Sağlık Aracı Çatak’ta Hizmet Verdi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.10.2016  23:04:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir süre önce hizmete alınan 'mobil sağlık aracı' sağlık taraması hizmetlerini sürdürüyor. Daha önce Saray ilçesinde sağlık taraması hizmeti verilirken, mobil sağlık aracının ikinci durağı ise Çatak ilçesi oldu. Aralarında doktor, diş hekimi, hemşire, lobarant ve sağlık memurlarının olduğu12 kişilik ekiple ilçede 3 gün boyunca tarama yapan Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetlerine devam edecek.

 


 

Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Çatak ilçe merkezinde ve köylerinde 12 kişilik sağlık ekibi ile üç gün boyunca sağlık hizmeti verdi. Hizmet veren sağlık aracına özelikle kadınlar ve çocuklar yoğun ilgi gösterirken üç gün boyunca yüzlerce vatandaş sağlık taramasından geçirildi. Doktor, diş hekimi, hemşire, lobarant ve sağlık memurlarının olduğu sağlık ekibi burada yurttaşlara muayene, tahlil, tetkik ve girişimsel müdahaleler ile beraber diş muayeneleri yaptı. Büyükşehir Belediyesi, tarafından ilçede bir olarak yapılan bu hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar yapılan bu çalışmanın ilçede bir ilk olduğunu ve bu hizmetin çok önemli olduğunu söyledi.

 


 

Yine mobil sağlık aracı, ilçede ve köylerde talepler doğrultusunda dijital röntgen, dijital mamografi, ultrasonografi, hemogram, biyokimya ve hormon cihazları, laboratuar, genel muayene odası, ağız-diş kliniği, jinokolojik muayenelerinin yanı sıra, acil müdahale edilmesi gereken hastalara da sağlık hizmeti verdi. Tarama sırasında kronik hastalığı olan hastaların tedavileri düzenlenerek gerekli olan hastalar ilgili uzmanlık dallarına yönlendirildi. Büyükşehir Belediyesi'nin mobil sağlık aracı bütün ilçe ve kırsal mahallelerde bu hizmetlerine devam edecek.


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler