son dakika haberleri

Minikler hayvan bakım evini ziyaret etti

Van Büyükşehir Belediyesi, ‘Hayvan Bakımevi’ minik ziyaretçilere kapılarını açtı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Minikler hayvan bakım evini ziyaret etti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.05.2018  16:16:00 eklendi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Hayvan Bakım Evi’ndeki sevimli dostlarını ziyaret eden öğrenciler, can dostlarıyla keyifli bir gün geçirdi.


Öğretmenleriyle birlikte, Bostaniçi Mahallesi Özalp Yolu üzerinde bulunan Hayvan Bakım Evi’ne gelen Van Bahçeşehir Kolejinden yaklaşık 150 öğrenci, burada tedavi gören kedi ve köpeklerle yakından ilgilendi. Miniklere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleştirilen gezi programında veteriner hekim Şah İsmail Bilge bakım evinde bulunan hayvanların cinsleri ve bakımları hakkında öğrencilere çeşitli bilgiler verdi.


Özellikle yavru kedi ve köpeklerle yakından ilgilenen öğrencilerin mutlulukları yüzlerinde okunurken, kendilerine bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.


Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun özel çabalarıyla geçtiğimiz yıl faaliyet geçen ve bölgede tek olma özelliği taşıyan bakım evi, bin 400 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 18 bin m2’lik bir alanda hizmet veriyor. Aynı anda 200 köpek, 100 kedi olmak üzere toplam 300 hayvanın barınabileceği bakım evinde kısırlaştırılma, aşılama, muayene ve tedavi hizmetleri bir arada veriliyor.

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler