son dakika haberleri

Mavi Fularlı kadınlardan bir ilk

Van yemek kültürünü tanıtmak için gönüllü olarak bir araya gelen ve kendilerine ‘Mavi Fularlılar’ adı veren kadınlar, bu kez de yöresel tatlardan oluşan ikramlıklarla açılış kokteyli hazırlayarak bir ilke imza attı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Mavi Fularlı kadınlardan bir ilk
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.09.2017  12:08:00 eklendi.

Pazar günü İpekyolu Belediyesinin yaptırdığı Şehit Polis Ahmet Çam Parkı’nın açılışına gelen davetlilere Van’ın yöresel tatlarından Van pastası, hedik, eğirdek, Van çöreği gibi ürünler hazırlayan kadınlar, yaptıkları ikramlarla tam not aldılar.


Mavi Fularlı Grubunun temsilcisi Nuran Demirhan, bu etkinlik teklifinin İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk’ten geldiğini ve kendilerinin de memnuniyet duyarak Van’da ilk defa yöresel ikramların yapıldığı bir açılış kokteyli hazırladıklarını söyledi. Gelen davetlilerden de olumlu tepki aldıklarını söyleyen Demirhan, yaptıkları etkinliklerle amaçlarının kaybolmuş ve unutulmuş Van yemek kültürünü ortaya çıkararak gittikçe yozlaşan Van’ın kent kültürünün yeniden canlanmasına katkı sunmak olduğunu kaydetti. Demirhan, etkinliklerde kendilerine destek olan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk’e, yöresel kıyafet temininde bulunan Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ’a ve okul mutfaklarını açarak kendilerine destek olan Vestel Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Elif Yörük’e teşekkür etti.


Kadın |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler