son dakika haberleri

Matcha Tozu Nasıl Kullanılır? Nasıl Demlenir

Japonya’da yetiştirilen yeşil çay yapraklarından elde edilen matcha çayı farklı amaçlar için kullanılabilir.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Matcha Tozu Nasıl Kullanılır? Nasıl Demlenir
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.01.2018  14:37:00 eklendi.

Japonya’da yetiştirilen yeşil çay yapraklarından elde edilen matcha çayı farklı amaçlar için kullanılabilir. Özellikle çay olarak tüketilmesinin yanı sıra tatlılarda ve içeceklere eklenerek de kullanılmaktadır. Bu nedenle tozu kullanarak zayıflamayı düşünenler gün içerisinde tükettikleri içecekler içerisine veya tatlılar içerisine karıştırarak sorun yaşamadan kullanım imkanı elde edebilirler.

 

Yağ yakıcı etkisi özellikle zayıflama konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar ihtiyaç duydukları her an ürünü kullanmaya devam ederek zayıflama konusunda istedikleri sonucu elde edebilirler. Kolay kullanım imkanı sağlaması matcha tozu bitkisinin kullanıcılar açısından avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle ürünü kullanmak isteyenler bulundukları her ortamda farklı şekillerde kullanım imkanı elde edebilirler.

 

Matcha Tozu Nasıl Üretilir?

 

Japonya’da yetiştirilmekte olan yeşil çayların işlem görmüş şekli olarak kullanıma hazır hale getirilmektedir. Özel olarak üretilmektedir. Bu nedenle özellikle farklı işlemlerden geçirilerek toz haline getirilmektedir. Yeşil çayların toplanmadan önce 15 gün boyunca alanda bırakılması sağlanmaktadır. Bu sayede klorofil oranının artması ve yaprakların daha koyu bir renge ve aromaya sahip olması sağlanmaktadır.

 

Toplanan yapraklar buhar işleminden geçirilmektedir. Daha sonrasında kurutulan yapraklar sap ve damarlardan ayrılarak ölçme işlemi yapılmaktadır. 100 gram için yaklaşık olarak öğütme işlemi 3 saat kadar sürmektedir. Bu sürenin azalması durumunda çayın tüketilmesi arasında yanık kokusu alınmaktadır. Bu nedenle yavaş yavaş öğütme işleminin yapılması çayın aromasının yerinde olmasını sağlamaktadır.

 

Matcha Çayı Nasıl Demlenir?

 

Çay tamamen özel olarak demlenmektedir. Bu nedenle tüketmek isteyenlerin demleme yöntemini kullanması gerekmektedir. Bambu ile demleme işlemi daha kolay şekilde ve daha yüksek aromaya sahip olarak yapılmaktadır. Ancak evinde bambu bulunmayanlar demleme yöntemini kullanarak da çayı içime hazır hale getirebilirler. Matcha çayı eczane raflarında bulunmasa bile aktarlarda yer alabilmektedir.

 

İlk aşamada öncelikle bir fincan içerisine bir çay kaşığı toz eklenerek üzerine 1-2 damla sıcak su eklenmektedir. Daha sonrasında devamlı olarak karıştırılmakta ve karışımın iyice karıştığından emin olunması gerekir. Daha sonrasında fincanın tamamı 80-85 derecedeki sıcak su ile doldurularak karıştırma işlemi devam edilir. Karıştırma işlemi bardağın üzerinde köpük oluşumu gözlemlenene kadar devam etmektedir. İşlemin tamamlanmasının ardından çay içilebilir.

 

Matcha Tozu Ne İçin Kullanılır?

 

Tamamen doğal olarak üretilmiş olması tozun güvenle kullanılmasını sağlamaktadır. Detoks etkisi oluşturması ve bunun yanı sıra yağ yakıcı etkiye sahip olması zayıflamak amacıyla kullanılmasını sağlamaktadır. Kullanıcılar kısa zaman içerisinde istedikleri etkiyi kolayca alabilirler.

 

Güvenli kullanım imkanı sağlaması kullanımı sırasında herhangi bir sorun yaşanmadan istediğiniz gibi zayıflama konusunda etkili olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda özellikle kullanıcılar açısından oldukça faydalıdır. Pek çok farklı faydasının bulunması sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlamaktadır.

 

Matcha Tozu Online Satış

 

Güvenli alışveriş seçeneğini sayesinde ürünü kullanmak isteyenler internet üzerinden verecekleri sipariş ile kolayca sahip olabilirler. Online ortamda yapılan matcha tozu (http://matchatozucayi.com/) satışları sayesinde belirlenmiş uygun fiyat seçenekleri ile dilediğiniz her durumda ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

 

 


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler