son dakika haberleri

Kuzey Kore'nin yeni nesil füzeleri Japonya'yı korkuttu

Japon Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kuzey Kore’nin Perşembe günü test ettiği yeni nesil füzelerin, geleneksel balistik füzelerin aksine tipik olmayan yörüngelere sahip olduğu bildirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kuzey Kore'nin yeni nesil füzeleri Japonya'yı korkuttu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.07.2019  14:14:00 eklendi.

Japon Savunma Bakanlığı'ndan basına yapılan açıklamada, Kuzey Kore tarafından test edilen yeni nesil füzelerin düzensiz yörüngelere sahip olduğu bilgisi verildi.

 

Bu füzelerin geleneksel balistik füzelerden daha düşük irtifalarda uçabildikleri, bu durumun da onları yakalamayı zorlaştırdığı belirtildi. Savunma Bakanlığı yetkilileri, Kuzey Kore'nin test ettiği yeni nesil füzelerin radarlara yakalanmadan Japonya'ya rahatlıkla ulaşabileceğini ileri sürdü. Yetkililer füzelerin menzillerinin 600 km olduğu bildirdi. Ayrıca Japon yetkililerin ABD ile yakın işbirliği içine girerek uygun önlemler almaya kararlı olduğu açıklandı.


Alçaktan uçuyor ve menzilleri uzun

Kuzey Kore, Perşembe günü kıyı kenti Wonsan'a yakın bir bölgeden iki füze ateşledi. Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Japon Denizi'ne düşmeden önce füzelerin 31 mil yükseklikte yaklaşık 267 mil kadar yol alabilen iki kısa menzilli füze olduğunu duyurdu. Cuma günü ise Kuzey Kore devlet yayın organı, başlatılan yeni bir taktiksel güdümlü füzelerin testini doğruladı. Devlet Başkanı Kim Jong-un tarafından da tanıtımın bizzat denetlendiği açıklandı.  


Dünya |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler