son dakika haberleri

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun Çatak’ta

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Van’ın Çatak ilçesini ziyaret etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun Çatak’ta
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.07.2019  20:06:00 eklendi.

Bakan Yardımcısı Dursun, ilk ziyaretini Çatak Kaymakamlığına yaptı. Hükümet konağı bahçesinde Kaymakam Hamza Türkmen ve kurum amirleri tarafından karşılanan Dursun, daha sonra makama geçti.


Kaymakam Türkmen’den ilçe hakkında bilgi alan Dursun, Çatak Halk Kütüphanesi ve Sanat Merkezini ziyaret ederek; kayıtlı kitap sayısı, kayıtlı üye sayısı, günlük ziyaretçi sayısı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan resim ve piyona kurslarında öğrencilerin çalışmalarını izleyen Dursun, ardından Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan tarafından bir otelde yemek programında ağırlandı. Programda Başkan Şeylan tarafından ilçenin turizme kazandırılması için tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi verildi. Şeylan, özellikle Kanispi Şelalesi’nde belediye tarafından yapılması planlanan proje ve çalışmalar hakkında destek istedi. 


Bakan Yardımcısı Dursun ve beraberindekiler, ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Tarihi Hurkan Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra Siirt’in Pervari ilçesine gitmek üzere Çatak’tan ayrıldı. 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler