son dakika haberleri

Küçük Evrim her yerde aranıyor!

Tokat`ın Turhal ilçesinde kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim Atış`tan 32 gündür haber alınamıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Küçük Evrim her yerde aranıyor!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.08.2018  22:55:00 eklendi.

Turhal ilçesine bağlı Yenisu köyünün yaylasında annesi Dilek Atış`ın 10 Temmuz`da çadırda bıraktığı, döndüğünde ise kaybolduğunu söylediği Evrim Atış`ı arama çalışmalarında henüz bir bulguya rastlanmadı.

 

Yenisu köyü yaylası ve çevresinde askeri birlikler tarafından arama çalışmaları aralıklarla devam ederken, savcılık tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor. Çelişkili ifadeler vermeleri nedeniyle 18 gündür tutuklu bulunan anne Dilek Atış ile baba Burhan Atış`ın, cezaevinde verecekleri yeni bir ifade bekleniyor.

 

Turhal ilçesine bağlı Yenisu Köyünde geçimlerini hayvancılıkla sağlayan Dilek-Burhan Atış çifti, Nisan ayında köylerine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki yayla bölgesine bir komşularıyla birlikte çadır kurarak besicilik yapmaya başlamıştı.

 

10 Temmuz`da hayvanları suya götürmek için çadırdan ayrılan babaanne Sati Atış’ın peşine düşen Evrim’i annesine bırakmıştı. İddiaya göre anne Dilek Atış ise Evrim’i çadırda kardeşinin yanına bırakarak ahıra gittikten sonra döndüğünde kızını bulamamıştı.

 

Olayın jandarmaya bildirilmesinden sonra bölgede jandarma komandolar, JAK, AFAD, UMKE ekiplerinin yanı sıra vatandaşlar da arama gerçekleştirdi. Hassas burunlu iz takip ve kadavra köpeklerinin yanı sıra termal kameralı drone ve teknolojik aletler kullanılarak günlerdir süren takip ve ifadeler doğrultusunda yapılan arama çalışmalarında bir bulguya rastlanmadı.


Güncel |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler