son dakika haberleri

Kırekin: Bahçesaray’da çok güzel gelişmeler bekliyoruz

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Bahçesaray ilçesinde yapılan eğitim yatırımların ardından özellikle eğitim anlamında çok güzel gelişmeler beklediklerini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kırekin: Bahçesaray’da çok güzel gelişmeler bekliyoruz
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.11.2016  11:59:00 eklendi.

Bahçesaray Çok Programlı Lisesi basketbol sahası, Çok Programlı Liseye ait kapalı halı saha ve onarımı tamamlanan Bahçesaray Kız YİBO’nun açılışına Bahçesaray İlçe Kaymakamı Serhat Karabektaş, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Bahçesaray Belediyesi Eski Başkanı Naci Orhan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem Çiftçi, Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kasım Erva, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mücahit Tunç ve Şahin Uçkan, Bahçesaray Devlet Hastanesi Başhakemi Ulas Doğan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.


Basketbol sahası, kapalı halı saha ve onarılan Kız YİBO’nun öğrencilerin hizmetine açılışından dolayı mutlu olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, açılışların ilçe halkına ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Eğitim anlamında Bahçesaray ilçesinden çok güzel gelişmeler beklediklerini belirten Kırekin, tüm ilçelerde olduğu gibi Bahçesaray ilçesinde de eğitim yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Yapımı tamamlanan tesislerin, onarılan okulların eğitime yeni bir ivme kazandıracağını belirten Kırekin, açılışını yaptıkları basketbol sahası ve halı sahanın öğrencilerin sportif faaliyetlerini sürdürebilmesi anlamında önemli olduğunu kaydetti.

 

Bahçesaray Kız YİBO’nun 700 bin TL harcanarak yeniden onarımdan geçtiğini dile getiren Kırekin, böylelikle öğrencilerin daha nezih ve rahat bir ortamda eğitim öğretimlerine devam edebileceklerini ifade etti.


Bahçesaray |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler