son dakika haberleri

Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olacağı ABD'de hazırlanın raporda yer almış

İddialara göre Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP’nin genel başkanı olacağı 2008 yılında ABD’de hazırlanan bir raporda yer alıyordu. Kılıçdaroğlu'nun bu rapordan tam iki yıl sonra genel başkan olduğu belirlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olacağı ABD'de hazırlanın raporda yer almış
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.12.2017  14:24:00 eklendi.

 Yeni Akit'ten Harun Sekmen'in haberine göre “Central Asia- Caucasus Institute” tarafından hazırlanan “Prospects for a ‘torn' Turkey: A secular and Unitary Future” isimli raporun 72. sayfasında “Senaryo iki” başlığıyla belirtilen kısımda dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın indirilerek yerine Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçirileceği yazıldı. Raporun hazırlanmasından iki yıl sonra Kılıçdaroğlu genel başkanlık koltuğuna oturmuştu.


ADETA KAHRAMAN GİBİ BAHSEDİLMİŞ


Habere göre Svante E. Cornell ve Türkiye üzerine yaptığı provokatif çalışmalarla bilinen Halil Magnus Karaveli tarafından Ekim 2008'de hazırlanan raporda Kılıçdaroğlu için “halkın dikkatini üzerine çeken” sözleriyle bahsedildi.


Yazarların raporun alt başlığı için “Demokratik uzlaşma” tabiri kullandığı görülüyor.


SÜREÇ RAPORDAKİ GİBİ İŞLEDİ


Raporun hazırlanmasından iki yıl sonra yani 2010'da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal istifa ettirilmiş, Kılıçdaroğlu bu noktada kati suretle aday olmayacağını açıklasa da bundna kısa bir süre sonra adaylığını açıklamıştı. Kılıçdaroğlu, 22 Mayıs 2010'da yapılan 33. Olağan Genel Kurul sonrası genel başkan seçilmişti.

 

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler