son dakika haberleri

Kıbrıs tüp bebek merkezi

Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olmaya çalışan çiftler için en önemli konulardan biri, tüp bebek merkezi seçimidir.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kıbrıs tüp bebek merkezi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.01.2020  09:12:00 eklendi.

Doğurganlık kliniklerinde uzmanlık, deneyim ve başarılı tedavi protokollerinin bir arada bulunması, tedavi sonucunun hamilelikle sonuçlanması ve beklentilerin karşılanması gerekmektedir.  Bireylerin tam olarak neye ihtiyacı olduğunu çözümleyerek tedaviye başlamak önemlidir. Kıbrıs tüp bebek merkezi kanıtlanmış başarılı sonuçlara imza atan, tercih edilme oranı sürekli yükselen bir kurum olarak hizmet vermektedir.

Tüp bebek tedavisi nedir, neden yapılır?

Tüp bebek tedavisi; yumurtlama sürecinin hormonal olarak kontrol edilmesini, yumurta ile spermin birtakım yöntemlerle döllenmesini sağlamayı içeren kısırlık tedavisidir. Döllenen ve embriyoya dönüşen yumurta, başarılı bir hamilelik sağlamak amacıyla kadının rahimine aktarılır. 1978 yılında uygulanmaya başlayan bu yöntem, tıbbi gelişmelerle birlikte sürekli olarak yenilenmektedir.

Genellikle, belirli bir süre korunmasız cinsel ilişki sonucunda hamile kalınamaması ve diğer doğurganlık tedavilerinin başarılı olamaması durumunda tüp bebek tedavisi uygulanmaktadır.

Tüp bebek tedavisi ile çözüme kavuşturulabilecek olan kısırlık nedenleri şöyledir:

·         Kadınlarda ilerleyen yaş nedeniyle yumurtalık fonksiyonlarının bozulması,

·         Fallop tüplerinin bloke olması veya aşırı zarar görmesi,

·         Açıklanamayan infertilite,

·         Genetik problemler,

·         Sperm anomalileri nedeniyle oluşan erkek faktörü kısırlıkları,

·         Başarısızlıkla sonuçlanan doğurganlık tedavileri veya tekrarlayan gebelik kayıpları,

·         Donör sperm veya yumurtalarının kullanılmasını gerektirecek problemlerin mevcut olması halinde tüp bebek tedavisi gerekir.

 

Tüp bebek tedavisi nasıl yapılır?

Tüp bebek tedavisi, kısırlık nedenine ve fiziksel ihtiyaçlara göre yönetilir. Klasik bir tüp bebek döngüsünün aşamaları şu şekildedir:

Yumurtalık stimülasyonu: Yumurtalıkları, çok sayıda folikül oluşturmaya teşvik etmek için uygulanır. Çoğu durumda, enjekte edilebilir gonadatropinler ve FSH analogları verilir.  Yumurtalıkların tepkisini değerlendirmek amacıyla düzenli olarak kan testleri yapılmalı, ultrason görüntülemeleri gerçekleştirilmelidir. 

Yumurta alımı: Foliküller uygun olgunluğa ulaştığında, kadına insan koryonikgonadotropin (hCG) verilir. Bu hormon, lutize edici hormonun bir analoğu olarak görev yapar ve enjeksiyondan yaklaşık 36 saat sonra yumurtlamaya neden olur. Yumurta alımının zamanı enjeksiyonun uygulanma saatine göre ayarlanır.  Yumurtalar, ultrason tarafından yönlendirilen ve vajinal duvardan pelvise sokulan bir iğne kullanılarak aspire edilir. Yumurta alma prosedürü, genellikle 15-20 dakika sürer ve anestezi altında yapılır.

Döllenme: Yumurta alımı sırasında, erkekten sperm numunesi alınmalı veya daha önce dondurulmuş olan spermler çözülmelidir. Semen, inaktif hücreler ve seminal sıvının giderilmesiyle döllenme için hazırlanır. Klasik döllendirme, sperm ve yumurta hücrelerinin aynı kap içerisinde bir araya getirilmesiyle gerçekleşir. Ancak, başarı oranını yükseltmek adına, mikroenjeksiyon (ICSI) adı verilen diğer bir yöntem kullanılabilir. Tek bir spermin, yumurtanın sitoplazmasına tanımlandığı ve enjekte edildiği bu yöntem, erkek faktörü kısırlık problemlerinde mümkün olan en başarılı sonucu verecektir. Döllenme başarılı olursa kültür ortamına yerleştirilir ve yaklaşık 48 saat boyunca gelişmeye bırakılır. Embriyolar, alımdan üç veya beş gün sonra blastosist aşamasına ulaştığında transfer edilebilir.

Embriyo transferi:  Embriyolar; embriyologlar tarafından hücre sayısına, büyümesine ve parçalanma derecesine göre derecelendirilir. Aktarılacak embriyoların sayısı; elde edilen embriyoların sayısına, kalitesine ve kadının yaşına bağlı olarak belirlenir. En iyi olarak derecelendirilen embriyolar ince bir kateter içerisinde, vajina ve rahim ağzından geçirilerek ultrason rehberliğinde rahim boşluğun bırakılır. Hasta yaklaşık bir saat kadar dinlendirildikten sonra taburcu edilir.

Embriyo transferini takip eden haftalarda, hasta progesteron takviyesi alır ve bir dizi kan testi ile izlenir. Yaklaşık 12 gün sonra hamilelik testi yapılır. Test pozitifse, beta HCG seviyelerinin takip edilmesi ve ultrason görüntülemesi yapılması gerekir.

Kıbrıs tüp bebek merkezi avantajları nelerdir?

Kıbrıs, tüp bebek tedavisi alanında oldukça önemli bir yere sahiptir. Dünya’nın birçok bölgesinden gelen ve kısırlık ile mücadele eden çiftlere, üstün kalite standartlarında hizmet vermektedir.

Kıbrıs tüp bebek merkezi uzman hekimleri, deneyimli personel kadroları ve en son teknolojik donanımlarla geliştirilmiş laboratuvarları ile yüksek başarı oranına sahiptir. Ayrıca maliyetli bir tedavi yöntemi olan tüp bebek, Kıbrıs’ta en uygun fiyatlandırma sistemiyle gerçekleştirilmektedir. Tedavi ile birlikte, diğer ülkelerden başvuran hastalara konaklama ve ulaşım hizmetleri de sağlanabilmektedir. Çok kapsamlı kısırlık problemleriyle mücadele edebilmek için geliştirilmiş olan mikroenjeksiyon (ICSI), preimplantasyon genetik tarama (PGT), donasyon işlemleri, taşıyıcı annelik gibi prosedürler Kıbrıs tüp bebek merkezi ayrıcalıkları ile uygulanabilmektedir.

Tüp bebek merkezi seçimi nasıl yapılmalıdır?

Pozitif bir gebelik sonucu alabilmek adına yapılacak tüp bebek tedavisi, doğru tüp bebek merkezinin seçimi ile başlamaktadır.  Tüp bebek merkezi değerlendirilmesi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler şöyledir:

·         Başarı oranları: Uygulanan tedaviler sonucunda elde edilen döllenme, gebelik ve doğum oranları; tüp bebek merkezinin başarısını değerlendirmek için incelenmesi gereken önemli bir husustur.

·         İletişim: Yapılacak olan ön görüşmelerde tüp bebek merkezi ekibi ve hasta arasında doğru bir iletişim kurulabilmesi gerekir. Hastanın beklentileri tam olarak anlaşılabilmeli, sorular yanıtlanmalı, izlenecek yöntemler ayrıntılı bir şekilde açıklanmalıdır.

·         Teşhis ve tedavi yöntemleri: Tüp bebek tedavisine başlamadan önce kısırlığa neden olan faktörün detaylı olarak incelenmesi gerekir. Hiçbir ayrıntının göz ardı edilmemesi için, tüm teşhis prosedürlerin uygulanabilme imkanının bulunması önemlidir. Başarı oranının yükseltilebilmesi adına mikroenjeksiyon veya genetik taramalar gibi birçok yöntemin kullanılabilecek olması gerekmektedir. Kıbrıs tüp bebek merkezi bu yönden oldukça avantajlıdır.

·         Maliyet: Tüp bebek tedavisinin yüksek maliyetli olduğu bilinmektedir. Tedaviye başlamadan önce gerekli finansal düzenlemelerin sağlanabilmesi için ücretlendirme hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

 

Kaynak: https://ivoxtupbebekmerkezi.com/


Sağlık |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler