son dakika haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu'nun A takımı tepki çekiyor

Kılıçdaroğlu'nun son kurultayda Genel Başkan seçilmesinin ardından hazırladığı listelerdeki isimler dikkat çekiyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kemal Kılıçdaroğlu'nun A takımı tepki çekiyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.02.2018  08:44:00 eklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi listelerindeki Böke, İlgezgi, Kadıgil, Yılmaz, Erdoğdu, Şeker, Özkan, Aksünger gibi isimler tepki çekiyor. Sebebi ise kamuoyunun önüne sık sık skandallarla gelmeleri.


Akşam'ın haberine göre o isimlerin skandalları şu şekilde:


- Selin Sayek Böke: 16 Nisan Referandum sonuçlarını hazmedemeyip halkı sokağa çağırdı. Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevinden partisinin ‘halkı sokağa dökememesinden' yakınıp istifa etti. Son olarak kahraman Mehmetçiğin canını hiçe sayıp başlattığı Afrin operasyonuyla ilgili verdiği röportajda PYD'ye terör örgütü diyemedi. “Bunun için elimizde yeterli veri yok” diyerek tartışmaların odağına oturdu.


- Gamze İlgezdi: Kobani'de öldürülen PYD'li teröristin cenazesine katılıp gözyaşı döktü. Bağdat Caddesi'nde Four Winds Residence'ta 5 milyon dolar değerinde 3 lüks daire aldığını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'nun da, İlgezdi ailesinin 17 dairesinin olduğu Buz Residence'ta oturduğu skandalı günlerce gündemden düşmedi.


- Sera Kadıgil: Ezana ve şehitlere dil uzatan sosyal medya paylaşımları ile büyük tepki topladı. Kadıgil, ‘Bugün Suriye'ye savaş açsak banko Esad'ı tutarım', ‘O ezanlar ki şahadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin', ‘Hayatta hiçbir laftan tiksinmedim, şehitler ölmez vatan bölünmezden tiksindiğim kadar' ve ‘kapıda oynayan çocukların üstüne kızgın yağ dökem mi, ya da uykumdan uyandıran ezan için camiyi basıp imamı keseyim mi' şeklindeki mesajlar atmıştı.


- Öztürk Yılmaz: Musul Büyükelçiliği döneminde DEAŞ tarafından personeli ile birlikte rehin alındığı döneme ait yalan beyanlarda bulunduğu kendisini muhasebeci diye tanıtıp emrindeki polisi de büyükelçi vekili diye gösterdiği ortaya çıktı. Yılmaz, Afrin harekâtında görev yapan ÖSO güçlerine de terörist benzetmesi yapmıştı.


- Aykut Erdoğdu: Çanakkale Şehitliği'nde içki içip göbek atanları savunmak için ‘dinimizde içki içmek günah değil' diye fetva verdi.


- Ali Şeker: Rakka'da öldürülen kırmızı fularlı terörist için düzenlenen anma yürüyüşüne katıldı.


- Tuncay Özkan: HDP'ye geçeceği gündeme gelmişti.


- Erdal Aksünger: Alman televizyonlarına konuşup Türkiye'yi kötüledi. ABD'deki kumpas davasına gidip yine ülkesinin ceza alması için seferber olup FETÖ'cülerle iş birliği yaptı.


BEKAROĞLU ve TANRIKULU GİREMEDİ

Bülent Tezcan, Seyit Torun, Öztürk Yılmaz, Veli Ağbaba, Aykut Erdoğdu, Akif Hamza Çebi, PM'ye girdi. Anahtar listede yer alan isimlerden Sezgin Tanrıkulu, ve Mehmet Bekaroğlu yönetim dışı kaldı. Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz ile Milletvekili Eren Erdem 359 oy aldı. İki isimden biri PM'ye girecek. Hangisinin gireceği ise yarın kurayla belli olacak.


Siyaset |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler