son dakika haberleri

Kedilere yem olacak yavru kuşa polis şefkati

Van’ın Çaldıran ilçesinde yuvadan düşen ve kedilere yem olmaktan polis memuru tarafından kurtarılan yavru çalı kuşu koruma altına alındı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kedilere yem olacak yavru kuşa polis şefkati
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.11.2016  15:25:00 eklendi.

Çaldıran İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli bir polis memuru, iş çıkışı Vanyolu Caddesi üzerindeki bir bankta dinlendiği esnada, üç katlı bir binanın çatı katından düşen yavru çalı kuşunu fark etti.

 

Etrafta dolaşan kedilerden koruduğu yavru kuşu hemen avucuna alarak sahiplenen polis memuru, “Kuş daha yavruydu ve uçamıyordu. Bir kafeste beslenip büyütülmesi gerekir. Sokağa bıraksaydım kedilere yem olacaktı. Kimseden kuş kafesi bulamayınca, ilçedeki özel bir rehabilitasyon merkezine götürdüm. Sağ olsunlar kuşu sahiplendiler, mutluyum” dedi

 

Rehabilitasyon merkezinde fizyoterapist olarak görev yapan Tansu Özipek, kuşu alarak rehabilitasyon merkezinde koruma altına aldı. Kuşla yakından ilgilenen Özipek, uçma yeteneğini kazanana kadar sahip çıkacağını söyledi. Özipek, “Yavru kuşa bakmayı görev biliyoruz. Hayvan sevgisini bilmeyenler, insan sevgisinden de yoksunlar” ifadelerini kullandı.

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler