son dakika haberleri

Kaymakam Vardar, muhtarlarla bir ara geldi

Van’ın Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Vardar, muhtarlarla bir araya geldi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Vardar, muhtarlarla bir ara geldi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.01.2018  22:25:00 eklendi.

Kaymakam Vardar, Özalp Belediyesi Onarın ve Bakım Kademesine ait toplantı salonunda muhtarlarla bir araya gelerek, fikir alışverişinde bulundu. Burada konuşan Vardar, 2017 yılının iyi bir yıl olduğu söyledi.


İller Bankasından bir talepleri olacağını da ifade eden Vardar, “Bu talebimiz inşallah onaylanır. İller Bankasında alacağımız kredi ile her mahalleye parke taşı yapma düşüncemiz var. Bunun yapılabilmesi için kredi talebimizin onaylanması gerekiyor. Onaylanırsa tüm mahallerimize parke taşı götüreceğiz. Bu onay çıktığı zaman, bu yatırımı mahallerimize kazandıracağız. Bunların haricinde okullarımıza destek sağladık. 2017 yılı içerisinde başlattığımız bu çalışma, 2018 yılında da devam edecek. Okullarımız olsun, taziye evlerimiz olsun, yollarımızın standardı olsun, bunları yükseltmeye devam edeceğiz. 2017 yılında yaklaşık 30 mahallemizin tüm caddeleri ve ara sokaklarını tamamen bitirdik, geri kalan 27 mahallemizi de 2018 yılı içerisinde tamamlayacağız. Tüm mahallerimizin ana caddeleri ara sokaklarını parke taşıyla tanıştırma gayreti içerisindeyiz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. İller Bankası ile talepte son aşama içindeyiz” dedi.


Daha sonra muhtarlar sorunlarını tek tek anlatırken, Kaymakam Vardar ise bunları not aldı. Toplantıya İlçe Müftüsü Nihat Koç, Milli Eğitim Müdürü M. Salih Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Orhan Yıldırımçakar, daire amirleri ve kurum müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.

 


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler