son dakika haberleri

Kaymakam Solak, deprem bölgesindeki muhtarlarla bir araya geldi

Van’ın Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, 23 Şubat 2020 tarihinde meydana gelen depremde hasar gören mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, kalıcı konutların en kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Solak, deprem bölgesindeki muhtarlarla bir araya geldi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.07.2020  16:40:00 eklendi.

 Başkale Belediyesi toplantı salonunda muhtarlarla toplantı yapan Kaymakam Solak, depremin hemen ardından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Deprem bölgesinde devletin tüm imkânlarının seferber edildiğini belirten Kaymakam Solak, şu anda enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiğini ve ağır hasarlı yapıların tamamen kaldırılmasının ardından kalıcı konutların yapımının başlatılacağını ifade etti.

Toplantıda tek tek söz alan muhtarları dinleyen Kaymakam Solak, kalıcı konutların hızlı bir şekilde yapılması için vatandaşların hasarlı konutlarını yıktırmaları gerektiğini hatırlattı. Kaymakam Solak, “Depremden etkilenen 19 mahallemizde vatandaşlarımız için bir an önce kalıcı konutları yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Deprem bölgesinde ağır hasarlı yapılar yıkılıyor. Enkaz kaldırma işlemi devam ediyor. Vatandaşlarımız bu konuda bizlere yardımcı olmalıdır. Hasarlı yapıların yıkımı tamamlandıktan sonra kalıcı konutların yapımına başlanacak. Hak sahiplerinin başvuru süreci de devam ediyor. Her muhtarlarımız kendi mahallesinde yaşayan vatandaşlara süreci anlatmalıdır. Vatandaşlarımızın bir an önce kalıcı konutlarına kavuşması için sürecin hızlanmasına yardımcı olmalıdır” diye konuştu.

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler