son dakika haberleri

Kaymakam Dundar yapımı devam eden camide incelemelerde bulundu

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, yapımı devam eden Çaldıran Merkez Camii'nde incelemelerde bulundu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Dundar yapımı devam eden camide incelemelerde bulundu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 31.07.2018  13:21:00 eklendi.

Geçen yıl yetersiz ve bakımsız olan eski cami yıkılarak yerine yeni inşaatına başlanan merkez caminin yapım çalışmaları devam ediyor. Tek kubbe ve 4 minareden oluşacak caminin yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, caminin planladığı gibi eylül ayı sonunda ibadete açılacağını belirtti. Çaldıran Merkez Camii'nin ilçenin sembolü haline geleceğini ifade eden Dundar, “Van’da bir benzeri bulunmayan camimizi inşallah eylül ayı sonuna doğru tamamlayarak ibadete açacağız. Büyük bir proje olan merkez camimizi, kardeş belediyemiz olan Ankara Mamak Belediyesinin bize gönderdiği 200 bin TL destek, Çaldıran Belediyesi, Çaldıran Kaymakamlığı ve başka illerde bulunan duyarlı iş adamlarımızın ve vatandaşlarımızın yaptıkları maddi destekle yapıyoruz. İlçemize kazandıracağımız bu proje, büyük bir projedir” dedi. 


İçerisinde kadın erkek Kur’an kursu, idari kısımlar ve tuvaletin bulunacağı, aynı anda 2 bin kişinin ibadet edebileceği caminin Van’da bir benzerinin bulunmadığını vurgulayan Dundar, “Tek kubbe ve 4 minareden oluşan camimiz, ilçemizin sembolü haline gelecektir. Bu anlamda duyarlı vatandaşlarımızın Çaldıran Ziraat Bankası TR 10000100 1433 8250 9803 5001 nolu hesaba destek sunmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu. 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler