son dakika haberleri

Kaymakam Doğramacı muhtarlarla bir araya geldi

Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, muhtarlarla bir araya gelerek hem ilçenin genel sıkıntılarını konuştu hem de sorun ve talepleri dinledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Doğramacı muhtarlarla bir araya geldi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.10.2017  10:00:00 eklendi.

 Atatürk Ortaokulunun konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Doğramacı, ilçede kısa sürede büyük bir değişim ve dönüşümün yaşandığını, vatandaşın da artık bunu gördüğünü söyledi.

 

Şu ana kadar belediye bütçesine 12 milyon liralık kaynak geldiğini, fakat buna rağmen 19 milyon liralık iş yapılması için çalışma yaptıklarını vurgulayan Doğramacı, “DBP'li belediye döneminde 3 yılda 64 milyon 300 bin lira para gelmiş. Bu işte gerçekten iyi niyet olsaydı, bu rakamla yaptığımız işin üç katı yapılabilirdi. Bu para vatandaşın parası, bu nedenle sizin için gönderilen paranın nereye harcandığını söylemek zorundayız” dedi.

 

Mahallelerin nasıl değişip dönüştüğünü herkesin göreceğini ve bu anlamda beklentiyi de yüksek tutacaklarını ifade eden Doğramacı, devletin kaynaklarını son kuruşuna kadar vatandaşın hizmetine kullanacaklarını aktardı.


"Kendi başına kimliği olan bir şehir inşa ediyoruz"

İlçede yapılması planlanan projelerden de söz eden Doğramacı, şöyle devam etti:

 

“İlçemizde 250 dairelik TOKİ konutu yapacağız. Bununla ilgili TOKİ ile gerekli görüşmeleri yaptık. Şu an talep topluyoruz. Yine bir kent parkı inşa edeceğiz. Beşbulak Mahallemizdeki suyun başında mesire alanı yapacağız. İlçemizde hayata geçirmeyi planladığımız 17 kilometrelik bir bisiklet yolu inşa edeceğiz. Şehrin çevresini bu bisiklet yoluyla birleştireceğiz. Çarşı merkezimizde dükkanlarımızın yapımına başladık. Caddenin diğer tarafında yer alan dükkanları da iş yeri sahipleriyle görüştükten sonra projelendirmeyi planlıyoruz. Kısacası kendi başına kimliği olan bir şehir inşa ediyoruz.”


“Bu topraklara sahip çıkacağız”

 

Doğramacı, vatandaşla el ele vererek terör örgütünü bu topraklardan sileceklerini belirterek, "Birileri bizim namusumuza, mahallemize el uzatırsa buna müsaade etmeyeceğiz. Bu topraklara sahip çıkacağız. Taşeron hainlere müsaade etmeyeceğiz. Elbirliği içerisinde bir gayret ve çaba sarf edeceğiz. Bu konuyla ilgili bu sene çok ciddi bir çalışma yürüttük. İnşallah kısa sürede bu toprakları bu hainlerden temizleyeceğiz. Yeter ki bize ve devletinize sonuna kadar güvenin" diye konuştu.

 

VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş da, muhtarların dile getirdiği su sıkıntısını not alarak, sorunları en kısa zamanda çözeceklerini ifade etti.Muhtarlar ise; elektrik, yol, su ve diğer taleplerini dile getirdi.

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler