son dakika haberleri

Kaymakam Doğramacı’dan depremin yıldönümü mesajı

Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, 23 Ekim Van depreminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Doğramacı’dan depremin yıldönümü mesajı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.10.2017  12:54:00 eklendi.

Başkan Mesajında " Belediye Başkan Vekili Doğramacı, 23 Ekim 2011’de Van’da yaşanan yıkıcı depreminin 6’ncı yılının geride bıraktıklarını anımsatarak, depremde yaşamını yitiren vatandaşlar için başsağlığı diledi.


Yaşanan felaketin hemen ardından tüm ülkenin Van’a sahip çıktığını hatırlatan Doğramacı, şöyle devam etti:


“İlimizde yaşanan depremin ardından halkımız kenetlenerek güzel bir kardeşlik örneği sergilemiştir. Ülkemizin dört köşesinde yaşayan bütün milletimiz, gerek maddi yardımları, gerek duaları gerekse de manevi destekleriyle Van halkının yanında yer almış ve yaraların bir an önce sarılması için inanılmaz bir güç birliği oluşturmuştur. Benzer acıların bir daha yaşanmaması için özellikle okullarımızda olası depremlerde nasıl hareket edilmesiyle ilgili bilgiler verilmektedir. Bunun yanında halkımıza sağlam ve güvenilir yaşam alanları inşa ediyoruz. Devletimizin tüm imkanlarını halkımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için kullanmaya gayret ediyoruz. Bu vesileyle ilçemizde kentsel dönüşüm başlatmış bulunuyoruz. Son olarak yaşanan depremlerde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, aynı acılarının bir daha yaşanmamasını niyaz ediyorum.”


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler