son dakika haberleri

Kaymakam Doğramacı’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Doğramacı’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 02.12.2017  17:13:00 eklendi.

Kaymakam Doğramacı, mesajında 3 Aralık’ın toplumun önemli bir kesimini oluşturan engellilerin istek ve ihtiyaçları ile sorunlarına dikkat çekilmesi, bu konuda toplumsal bilinç ve farkındalığın artırılması bakımından önemli bir gün olduğunu aktardı.Doğramacı, her bireyin bir engelli adayı olduğunu ifade ederek, şunları ifade etti:

“Sadece 3 Aralık’ın değil 365 günün engellilere yönelik farkındalık günü olması gerekiyor. Engellilik, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendirmektedir. Engellilerin yaşadığı sorunların çözümü, bu problemlerin tanısından iyileştirilmesine, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere, sosyal yaşam alanlarının düzenlenmesinden özel yaşam alanlarındaki koşulların iyileştirilmesine kadar kapsayıcı bir anlayışla ele alınmasını gerektirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlamak, hepimize düşen toplumsal bir görevdir. Bu amaçla bizler de engelli kardeşlerimizin yaşam standartlarını yükseltmek için projelerimizi hayata geçiriyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engellilerin yaşadığı sorunlara karşı duyarlılığımızın artmasına vesile olmasını diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler