son dakika haberleri

Kaymakam Çiçekli’den Mental ve Otizmli Çocuklara Ziyaret

Van’ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Ayhan Şahenk Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret ederek, çocukların etkinliklerine dahil oldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Çiçekli’den Mental ve Otizmli Çocuklara Ziyaret
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 05.10.2017  10:26:00 eklendi.

 Edremit sınırları içerisinde bulunan 60 öğretmen tarafından 13 bin 500 metrekare alanda, 205 mental ve otizm çocuğa eğitim ve uygulama imkanı sunulan özel eğitim okulunu ziyaret etti.

 

Burada Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin ve okul yöneticileri tarafından karşılanan Kaymakam Çiçekli, Ayhan Şahenk Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Azam Akdemir’den bilgiler aldı. Ardından sınıfları gezen Kaymakam Çiçekli, burada uygulamalı eğitimler alan çocuklarla sohbet etti. Kimi çocukların oyunlarına dahil olan Kaymakam Çiçekli, kimi çocuklarla da şakalaşarak onları eğlendirmeye çalıştı. Tüm sınıfları dolaşan Kaymakam Çiçekli, öğretmenleri de vermiş oldukları emekten dolayı da tebrik etti.


Daha sonra okulda okuyan öğrencilerin velileriyle bir araya gelen Kaymakam Çiçekli, sosyal devletin öneminden bahsetti. Geçmiş yıllarda devletin kıt imkanlardan dolayı bu çocuklara yeterince imkan sunamadığını ifade eden Kaymakam Çiçekli, artık devletin Türkiye’nin her noktasında her ilçesinde böylesi yapılarla mental ve otizimli çocuklara her alanda büyük imkanlar sunduğunu kaydetti. Kaymakam Çiçekli, “Terörle mücadeleye milyarlarca lira harcandı. Eğer bunlarla mücadele olmasaydı bu paralar bugün böylesi yapıların çoğalması için kullanılırdı. Bu yapılara da 15-20 yıl önce kavuşurduk” dedi.


Her bir anneye de ayrı ayrı teşekkür de eden Kaymakam Çiçekli, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra yoğun programı nedeniyle bulunduğu yerden ayrıldı.

 

 

 

 

 

 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler