son dakika haberleri

Kaymakam Çiçekli’den ADEM’li Kadınlara Ziyaret

Van’ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Atıf Çiçekli, Aile Destek Merkezlerini (ADEM) ziyaret ederek, kurslara gelen kadınların çalışmalarını yerinde izledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Çiçekli’den ADEM’li Kadınlara Ziyaret
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.10.2017  12:39:00 eklendi.

Edremit’te, her mahalleye bir Aile Destek Merkezi (ADEM) kurma amacı içerisinde olan Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, kadınların ayaklarının üzerinde durabilmesi için her türlü imkanı ADEM’ler aracılığıyla seferber ediyor. 


Kadınların sosyal aktivitelere katılarak, farklı kültürler öğrenmesinin yanında katıldıkları kurslarda yaptıkları ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağlayan ADEM’ler kadınların gözde mekanların başında geliyor. Sabah saatlerinde Süphan ve Şabaniye Aile Destek Merkezlerini ziyaret eden Kaymakam Çiçekli, merkez yetkililerinden bilgiler aldıktan sonra tüm sınıfları tek tek dolaştı. Kur’an-ı Kerim, dikiş, el sanatları, bilgisayar, resim, müzik, kreş ve okuma yazma sınıflarını gezen Kaymakam Çiçekli, gördüğü manzara karşısında ise hayranlığını gizleyemedi. ADEM’lere kadınların göstermiş olduğu ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Çiçekli, kursiyerlere, komşularını da getirmeleri konusunda uyarılarda bulundu.


Kadınların özel taleplerini de yer yer dinleyen Kaymakam Çiçekli, her sınıfta kadınlara hitaben konuşmalar yaptı. Gelen yardımlar başta olmak üzere her alandaki faaliyetlerle tüm vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Kaymakam Çiçekli, bunun bir hak olduğunu ve o hakkı da doğru kişilere ulaştırma gayesi içerisinde olduklarını kaydetti.

 


 

“Ümmet üzerinde oyunlar oynanıyordu”

Son olarak Kur’an kursu sınıfını da ziyaret eden Kaymakam Çiçekli, burada yaptığı konuşmada ise ümmet bilincine değindi. Ümmetin içinde oyunların oynandığını o yüzden dini ve diyaneti doğru öğrenmenin önemini anlatan Kaymakam Çiçekli, bu kursları önemsediklerini kaydetti.


Kaymakam Çiçekli, “İlçemiz sınırları içerisinde bildiğiniz gibi Avesta adı altında bir yer vardı. Avesta da Zerdüştlük demektir, yani ateşe tapanlar. Bu isim adı altında burada ümmetin üzerinde oyunlar oynanıyordu ama elhamdülillah bunlara fırsat vermedik vermeyeceğiz. Bunu yaparken de tek gayemiz bu ümmet ruhunun bölünmesine, parçalanmasına müsaade etmemektir etmeyeceğiz de. Biz öncelikle Müslümanız, ondan sonra Türksün, Kürtsün, Vanlısın, Bitlislisin ama öncelikle hepimiz Müslümanız. O yüzden bu Zerdüştlükmüş, fitneymiş bunlara müsaade etmememiz için de bizim dinimizi, diyanetimizi doğru öğrenmemiz lazım” dedi. 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler