son dakika haberleri

Kaymakam Akgül, yangının çıktığı bölgede incelemelerde bulundu

Van’ın Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcılarıyla birlikte Eliaçık Mahallesi’nde meydana gelen ve 4 evin zarar gördüğü ormanlık alanda incelemelerde bulundular.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Akgül, yangının çıktığı bölgede incelemelerde bulundu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.07.2017  15:47:00 eklendi.

 Kaymakam Hacı Asım Akgül, beraberindeki Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları Fazıl Temer ve Salih Allahverdi ile Yol Yapım Daire Başkanı Cem Bartın ile yangının çıktığı bölgede incelemelerde bulundu.

 

Van’ın ormanlık alanının yüzde 76’sının Çatak ilçesinde olduğunu belirten Akgül, “İlçemizin geniş bir bölümü ormanlıktır. İlk yangın haberini aldığımızda Başkan Yardımcım Murat Okan gerekli ekiplerle irtibata geçerek bölgedeki asker ve vatandaşların canla başla çalışmaları sonucu yangını kısa sürede kontrol altına almışlardır. Çok şükür can kaybımız yok, fakat bölgedeki dört evimiz maddi hasar görmüş. Meydana gelen diğer zararların tespitleri için çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda tüm vatandaşlarımızın orman yangınlarına karşı çok dikkatli ve duyarlı olması lazım. Ormanın kıymetini anlatmaya gerek yok. Dünyanın neresinde olursa olsun bir yerde orman yanıyorsa bizimde ciğerimiz yanıyor demektir. Dolayısıyla tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyorum” dedi.

 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler