son dakika haberleri

Kaymakam Akgül, okul inşaatlarını denetledi

Van’ın Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ile ilçede yapımı devam eden okul inşaatlarını inceledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaymakam Akgül, okul inşaatlarını denetledi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.07.2017  10:15:00 eklendi.

 Çatak’a gelen Kırekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş’ı ziyaret ederek, ilçenin eğitimi ve sorunları hakkında brifing aldı. İlçedeki eğitim yatırımlarını değerlendiren Kırekin, ilçede çok ciddi anlamda yatırımların devam ettiğini söyledi.

 

İlçede 24 derslikli ve 8 derslikli okulların ihalelerinin yapıldığı ve 12 derslikli bir ortaokul ile 8 derslikli bir ilköğretim okulunun ihaleye çıkarma çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Kırekin, “Çatak ilçemiz kırsal bir bölgede olmasından dolayı önemsiyoruz. Arsa sorunu bulunan mahallelerimizde yapılacak okulların sorunlarının çözümünde sona gelmiş bulunuyoruz. İnşallah en kısa zamanda okul yapımı için ihalelere çıkacağız. Ayrıca gündemde olan 30 yataklı öğretmenevinin yapımı için de çalışmalarımız devam ediyor” dedi

 

Kırekin, Kaymakam Akgül’ü makamında ziyaret ettikten sonra inşaatları devam eden okullarda incelemelerde bulundular. Kaymakam Akgül ve Kırekin, Çatak Belediye Spor ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde açılan tekvando ve ahşap işlemeciliği kursunu da ziyaret edip öğrencilerle sohbet etti.
 
 
 
 

 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler