son dakika haberleri

Kaliforniya'da 7.1 şiddetinde deprem

ABD'nin Kaliforniya eyaleti, önceki gün 6.4 şiddetinde meydana gelen depremin ardından 7.1 şiddetindeki depremle ikinci kez sallandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaliforniya'da 7.1 şiddetinde deprem
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.07.2019  17:22:00 eklendi.

Binaları tahrip eden, yangınlara ve birkaç kişinin de yaralanmasına sebep olan deprem Los Angeles'in 240 kilometre yakınında Mojauve Çölü'nde Ridgecrest'in 18 kilometre yakınında meydana geldi. ABD'nin Jeolojik Araştırma Merkezi depremin şiddetini 7.1 olarak değerlendirdi. Depremin etkilediği Kern bölgesi itfaiye idaresi depremin en az iki evde yangına yol açtığını söyledi. Ridgecrest ve yakınındaki Trona yerleşim bölgesinde elektriklerin kesildiği kaydedildi. Vali Gavin Newsom, eyaletin sivil savunma birimini en üst seviyede harekete geçirdiğini ilk yardım çalışmalarının başladığını söyledi.


San Bernardino Bölgesinin yetkilileri evlerde çatlamalar olduğunu, istinat duvarlarının yıkıldığını, yaralanan bir kişinin itfaiye erleri tarafından tedavi edildiğini söyledi. Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nden Sismolojist Lucy Jones, bu depremin daha önceki depremin devamı olduğunu söyledi. Jones, yaptığı basın toplantısında gece boyunca daha fazla artçı depremlerin beklendiği uyarısında bulundu. Jones, "7.1 şiddetindeki bir depremin yıllarca süren artçı depremleri vardır. Ridgecrest'in oldukça zor zamanlar geçirdiğini sanıyorum. Bu bir ön şok. Ardında daha büyük artı şoklar gelir” dedi.


ABD Jeoloji Araştırma Merkezi, depremin en az yarım dakika bir yuvarlanma hareketiyle Los Angeles boyunca, Las Vegas'da ve hatta Meksika'da hissedildiğini söyledi.  


Dünya |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler