son dakika haberleri

Kadın çiftçilere yönelik ‘Uygulamalı girişimcilik eğitimleri’ verilecek

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Van merkez ve 8 ilçede 52 kadın kursiyere ‘Uygulamalı girişimcilik’ eğitimleri verilecek.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kadın çiftçilere yönelik ‘Uygulamalı girişimcilik eğitimleri’ verilecek
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.04.2019  14:04:00 eklendi.

 Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin artırılması amacıyla "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı" kapsamında toplam 52 kadın çiftçiye 18 -21 Nisan ve 25-28 Nisan 2019 tarihleri arasında iki ayrı grup halinde "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verilecek

 

. Eğitim kapsamında il merkez, Gevaş, Çatak, Tuşba, Bahçesaray, Erciş, Gürpınar, Edremit ve İpekyolu ilçelerinden 52 kadın kursiyere İŞKUR/KOSGEB işbirliği ile istihdama yönelik il müdürlüğü tarafından uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenlenecek. 

 

İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş eğitim programına ilişkin yaptığı açıklamada; Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının kadın girişimcilerimizin sürdürülebilir iş olanaklarına sahip olması, istihdamın artırılması, kırsal alanlarda ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması açısından son derece önemli bir çalışma olduğunu ifade eden Görentaş, Eğitim programının ülkemiz, ilimiz ve kadın girişimcilerimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi. 
 

Tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi programı, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi işbirliği ile yürütülmektedir. 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler