son dakika haberleri

Kaçak kesimler, sağlığı tehdit ediyor

Van İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan Hayvan Pazarı’nda zaman zaman yapılan kaçak kesimler, sağlığı tehdit ediyor. Etrafa koku da yayan pazar ile ilgili olarak mahalle sakinleri, yetkililerden çözüm bekliyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaçak kesimler, sağlığı tehdit ediyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.05.2019  15:09:00 eklendi.

Bostaniçi Mahallesi’nde, Van-Erciş karayoluna yakın bir bölgede bulunan hayvan pazarında zaman zaman kaçak kesimler yapılıyor. Toz toprak içinde yapılan, sokak hayvanlarının kol gezdiği mekandaki kesimlerin ardından etrafa da kan ve sakatatlar dağılıyor. Etrafında her hangi bir koruma duvarı bulunmayan kesim alanına kedi, köpek gibi her türlü etobur hayvan girebiliyor. Sağlığı tehdit ettiği gibi çevreyi de tehdit eden bu duruma, vatandaş çözüm istiyor.


 


KAN VE SAKATAT ARTIĞI


Satış için burada kaçak kesim yapanlar, hayvanın iç organlarını etrafa yayılacak şekilde istiflerken, kedi ve köpeklerin müdahalesiyle de her taraf kan ve sakatat artıkları içinde bulunuyor. 


Kesim yapılan bölgenin içinde ayrıca araç yolu geçiyor, oluşan toz çatallara asılan etlere de bulaşabiliyor.


 


VATANDAŞLAR ÇÖZÜM BEKLİYOR


Açıkta ve kötü koşullarda yapılan kesimlerin etrafa büyük bir koku yaydığı ve yakın bölgelerdeki vatandaşların dahi kokudan olumsuz etkilendikleri belirtiliyor.

Mahalle sakinleri, çevrede kötü bir görüntüye de yol açan bu durumun ortadan kalkması için yetkililerden çözüm bekliyor. 

 

Prestij Özel: Adil HARMANCI


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler