son dakika haberleri

Jandarmanın özel ekibinden uyuşturucu madde operasyonu

Van İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde; Başkale ilçesinde 10 kilo 740 gram eroin ile 3 kilo 120 gram metamfetamin ele geçirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Jandarmanın özel ekibinden uyuşturucu madde operasyonu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.02.2019  11:52:00 eklendi.

 Van Valiliğinden yapılan açıklamada, KOM Daire Başkanlığından görevlendirilen özel bir ekip ile Van İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı KOM Şube Müdürlüğü ve Başkale İlçe J.K.lığı ekiplerince, kimlik bilgileri tespit edilen şüpheli şahsın İran İslam Cumhuriyeti ülkesinden temin ettiği uyuşturucu maddeyi, Yurdumuza yasadışı yollardan getireceği bilgisinin alınması üzerine Jandarma ekipleri harekete geçti.

 

Başkale İlçesi Özpınar Mahallesi mevkii, İran İslam Cumhuriyeti sınır hattında düzenlenen operasyonda şüpheli şahsın sırtındaki yükle birlikte yaya olarak geldiğinin görülmesi üzerine Jandarma ekiplerine fark eden şüpheli şahıs yükü atarak kaçması üzerine, Olay yerinde bulunan Jandarma ekiplerince yapılan takibe rağmen, arazinin ve gece şartlarının olumsuz etkisinden faydalanan şüpheli şahıs İran tarafına kaçmıştır. Kaçarken bıraktığı çuval içerisinde yapılan kontrol ve aramada, 3 paket halinde 10 kilo 740 gram eroin ve 2 paket halinde 3 kilo 120 gram metamfetamin ele geçirildi.


Olayla ilgili olarak geniş kapsamlı araştırma ve soruşturma işlemlerinin başlatıldığı belirtildi.20.02.2019

 

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler