son dakika haberleri

IŞİD'li Fransızların eşleri Fransa'da yargılanmak istiyor

Fransa Adalet Bakanı Nicole Belloubet, Suriye'de IŞİD’e katılan Fransız vatandaşlarının PYD'nin başını çektiği DSG tarafından yargılanmasına yeşil ışık yakmıştı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
IŞİD'li Fransızların eşleri Fransa'da yargılanmak istiyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.01.2018  15:51:00 eklendi.

 Suriye'ye giden kadınların Fransa'da yasal süreçlerden geçmesi gerektiğini belirten avukatlar Marie Dose, William Bourdon, Martin Pradel ve Marc Bailly Twitter'dan da açıklama yaptılar.


PARİS'E DAVA AÇTILAR


Bu açıklamada PYD'nin IŞİD bölgesinde yakaladığı kadınların Paris'e dava açtıkları belirtildi. Avukatların temsil ettikleri kadın ve çocuk sayısı ise bilinmiyor.


"FRANSA TOPRAKLARINA İNDİKLERİ AN SUÇLAMALARI KABUL EDECKELER"


Avukatlar tarafından yapılan açıklamada, kadınların Fransa topraklarına iner inmez kendi cezai sorumluluklarını kabul edecekleri ifade edildi.


FRANSA'NIN TUTUMU ELEŞTİRİLDİ


Ayrıca Fransız yetkililerin, bu tutumunun, "çocukları ve kadınları bir savaş alanında açık tehlikeye maruz bıraktıkları" belirtildi. Suriye Kürdistanı'nın ise yasal bir ülke olmadığı için kadın ve çocukların orada tutulmasının da yasal olmadığı aktarıldı.


690 FRANSIZ VATANDAŞI IŞİD'Lİ


Son verilere göre 690 Fransız vatandaşı, 300 kadın olmak üzere IŞİD için Suriye ve Irak'a savaşmaya gitti. 400 çocuğun ise bu ülkelerde doğduğu ya da daha sonra bu ülkelere getirildiği Fransız terör başsavcısı tarafından teyit edildi. 


FRANSA PYD YARGISINI KABUL ETMİŞTİ


Fransa Adalet Bakanı Nicole Belloubet, Suriye'de IŞİD'e katılan Fransız vatandaşlarının PYD'nin başını çektiği DSG tarafından yargılanmasına yeşil ışık yakmıştı.


 

 

TIMETURK | ÇEVİRİ

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler